„Když chcete zhubnout, tak strava tvoří pouze třetinu vašeho úspěchu. Zbytek je pohyb a dostatek relaxace,“ říká Petr Havlíček odborný garant iniciativy Vím, co jím a piju. Pravidelnou sportovní aktivitou předcházíte vzniku obezity a snižujete riziko onemocnění jako jsou vysoký krevní tlak nebo cukrovka.

Posilujte postupně

Začít s pravidelným pohybem můžete kdykoli. Je však důležité, dodržovat základní pravidla. Velmi často se stává, že po letech bez sportování to lidé s posilovnou přehánějí, zničí se během pár návštěv a pak další měsíce nic nedělají. „Každý, kdo chce začít cvičit, musí nejprve posílit břišní svaly, hluboké břišní svaly, svaly pánevního dna, dýchací svaly a svaly kolem páteře. Poté už může přejít k posilování na strojích, které pomáhá nabrat tělesnou svalovou hmotu," radí osobní trenérka Dita Šípková, odborná garantka Vím ,co jím.

Podívejte se na video

Co si vybrat?

Pro získání kondice, jsou dobrá například spinningová kola, a když chcete zhubnout, volte kardio stroje (běžecký pás, rotoped) nebo pohyb venku. „Pohyb venku zvýší produkci hormonů dobré nálady.  Nejzákladnějším pohybem, který nás udrží v dobré kondici, je chůze. Pro udržení dobrého zdravotního stavu stačí, když nachodíte 10 000 kroků denně,“ dodává Havlíček.