Nejčastější rizikové faktory infarktu a mrtvice

 Vysoký krevní tlak

 Nezdravý životní styl

 Cukrovka

 Kouření

 Obezita

V České republice trpí vysokým krevním tlakem přibližně 40 % populace nad 18 let. Výskyt tohoto onemocnění stoupá s věkem, a u osob nad 60 let pravděpodobnost hypertenze dosahuje až 60 %. Prevence v podobě pravidelného měření krevního tlaku je velmi důležitá, protože zanedbaná léčba může způsobit srdeční selhání, cévní mozkovou příhodu, arytmie a závažné poškození orgánů.

Pokud se zvýšený krevní tlak začne řešit včas je možné kardiovaskulární riziko podstatně snížit. Bohužel lékaři stále zaznamenávají malý zájem o preventivní prohlídky a pravidelné sledování tlaku. Přitom díky prevenci by se dalo zabránit až 80 % akutních kardiovaskulárních příhod.

Domácí měření krevního tlaku

Pokud máte vysoký krevní tlak, je důležité, abyste se pravidelně měřili. A neznamená to jen jednou za čas na kontrole u lékaře. Své hodnoty byste měli znát a měřit se pravidelně i doma. Důležité je, abyste měli k dispozici kvalitní, plně automatický a klinicky validovaný tlakoměr. Při pořízení tlakoměru proto dejte přednost lékárně, kde se vám dostane i odborné rady.

Unikátním tlakoměrem je například Veroval DUO CONTROL od značky HARTMANN. Tento přístroj kombinuje dvě profesionální metody měření krevního tlaku a zajistí vám lékařsky přesné výsledky, a to i v případě arytmií. I když domácí diagnostické přístroje nenahrazují péči lékaře, jejich používání může řadu pacientů zachránit od závažných zdravotních komplikací.

 

Video
délka: 02:08.64
Video se připravuje ...

Jak na domácí měření krevního tlaku Hartmann Rico