Nevěry a teď trojka?

Manžel mi byl nevěrný opakovaně, ale nějak jsme se s tím hlavně kvůli dětem vyrovnali. Jenže teď přišel s tím, že už nechce nic dělat za mými zády a jestli by mi nevadilo přizvat do postele naši společnou kamarádku. Od té chvíle je náš vztah na bodu mrazu. Copak si mne neváží? Absolutně nevím, jak bych se s ním teď měla bavit. A jak se vrátit k jeho neslušnému návrhu.

Odpovídá: Kateřina Bělková, partnerská poradkyně

V partnerství je upřímnost velice důležitá, rozumím, že pro vás byla partnerova žádost šok, ale zkuste se na to podívat z jeho úhlu pohledu – chce na vašem vztahu pracovat, chce ho někam posouvat, i když pro vás možná ne zcela vhodným způsobem.

Nyní je důležité, abyste jeho otevřenost nezablokovala, zkuste si s ním otevřeně promluvit, intimita je samozřejmě o souhlasu obou. Řekněte mu, co pro spokojený partnerský život potřebujete vy, vyslechněte ho, co by si přál on.

Návrh s kamarádkou mohl být také jen vtip nebo provokace, jak vás vyburcovat nebo ve vás vzbudit žárlivost. Možností je mnoho, je na vás, abyste si našla pro sebe tu, která vám bude vyhovovat. Při společném rozhovoru můžete najít možnosti, které budou vyhovovat vám oběma.

Zeptejte se odborníků!

Své dotazy pište na psycholog@blesk.cz. Nebo na adresu redakce: Blesk, Komunardů 42, 170 00 Praha 7, na obálku, prosíme, uveďte heslo PSYCHOLOG. Vaše otázky a odpovědi odborníků postupně zveřejňujeme na stránkách Nedělního Blesku.

Pokud máte potíže vyžadující okamžitou pomoc, volejte, prosím, krizová centra (kontakty otiskujeme na straně 30), v krajním případě pak Záchrannou zdravotnickou službu – tel. 155.

Blesk Podcast: Polyamorie je o komunikaci. Pomůže i se žárlivostí, říká Fronéma Lark

Video
délka: 19:15.08

Blesk Podcast: Polyamorie je o komunikaci. Pomůže i se žárlivostí, říká Fronéma Lark Blesk