Simonka se narodila s vzácnou genetickou vadou, epileptickými záchvaty a dalšími potížemi. „Bez ohledu na rozvod, dceřino kombinované postižení nebo dlouhodobé zdravotní komplikace, které ji provázejí, jsem ji neopustil,“ popisuje Petr, který se tehdy sám sebe ptal:

„Věnuji své dceři to nejcennější, co mám – svůj čas? Možná snadná volba pro jednoho, ale nepředstavitelná pro jiného. Nakonec jsem se musel vnitřně zlomit a přijmout svoji volbu. Simonku jsem si nechal v domácím léčení a převzal nad ní zdravotní péči 24 hodin denně,“ vysvětluje táta, který se vzdal původního zaměstnání i veškerého volného času.

Máme za sebou dlouhou a těžkou cestu...

Letos Simonka oslavila sedmnácté narozeniny a tatínek jí ke vzpomínkové fotografii připsal i dojemný vzkaz. „Všechno nejlepší sedmnáctko. Máme za sebou dlouhou a těžkou cestu, která změnila nás oba. Před pár lety by mě nenapadlo, že nás tvoje zdravotní potíže spojí jeden k druhému tak, že se staneme na sobě závislí a nerozluční."

O svou dceru se pan Petr stará sám.

Nápad smažit Herášek

Pro Simončin stav u nás bohužel neexistuje funkční asistenční služba. Pojišťovna péči nehradí. A stát? „Ten rodiče jako jsem já (převážně ženy-samoživitelky) naprosto ignoruje. Nepomohl nám nikdo,“ přiznává Petr, který si po vyčerpávajícím boji s úřady i kompetentními osobami před rokem vymyslel svůj vlastní plán.  

Začal doma smažit Herášek, tedy speciálně upravený hrášek v několika příchutích.  „Zjistil jsem totiž, že Herášek může vzniknout v rámci terapie. Mé vlastní terapie, která mi umožňuje trénovat svoji důslednost a přesnost. Umožňuje mi pracovat se surovinou, která příjemně masíruje ruce. Ty jsou nejdůležitějším nástrojem v péči o Simonku. Můžu být kreativní a na konci dne vytvořím tašku plnou voňavého a křupavého Herášku, který si našel oblibu nejen u dospělých, ale hlavně u dětí,“ popisuje Petr vznik originálního produktu.

Výsledný produkt Herášek
Výsledný produkt Herášek
Autor: Petr Šméral

Vlastní terapie i pomoc ostatním

A protože se má projekt dále rozvíjet, rozjel kampaň na portálu Hit Hit. „Cílem je vybudovat první smažírnu a postupně budovat další na lokální bázi. Zaměstnat samoživitelky, pečující, hendikepované – pokud to všem přinese kýžený efekt. Část ze zisku odvádět na podporu pečujících rodičů,“ vysvětluje tatínek Simonky, který přiznává, že přijít na to, jak udělat opravdu lahodný Herášek, nebylo jednoduché.

První pokusy probíhaly na obyčejné pánvi a bez teploměru. Práce se surovinou byla ale mnohem náročnější a následovalo několikaměsíční zkoušení, testování, objevování všech možných slepých uliček a léčení popálenin. Až s postupem času a narůstajícím počtem pokusů se mi podařilo najít nejen ten správný recept, ale i technologický postup výroby, obslužnost a logistiku v kuchyni,“ uzavírá samoživitel Petr, který věří v úspěch projektu. 

Fotogalerie
10 fotografií