20. říjen 2019
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita

První pomoc proti nachlazení: Zabere hřebíček, česnek, med i poctivý vývar

/
 • Zkuste nad bolestí v krku nejprve vyzrát přírodní cestou!
  8. října 2019 ● 10:21

  V noci už klesají teploty k nule, ráno zima a odpoledne to sluníčko vtáhne skoro ke dvacítce. Prostě typické podzimní počasí. Jenže jak se obléknout, abychom nenastydli? To řeší snad každý z nás a mnozí to prostě nějakým nachladnutím odnesou. Máme proto pro vás tipy, jak se z něj rychle dostat.

 • 1.

  Proti kašli

  Kašel nás trápí hned na dvou frontách. V noci to bývá suchý dráždivý, po ránu a přes den pak vlhký. Na oba zabírá med v kombinaci s drobně nakrájenou cibulí, nastrouhaným zázvorem, prolisovaným česnekem. Smíchejte vždy s jednou z  ingrediencí, nechte odstát a můžete mlsat.

  Sáhnout můžete i jen po samotné cibuli. Na jemno nakrájenou posypte cukrem a uzavřete do sklenice. Cibule pustí šťávu a tu po lžičkách užívejte třikrát denně.

  Zkuste nad bolestí v krku nejprve vyzrát přírodní cestou!
  Autor: istock.com

 • 2.

  Proti bolení v krku

  Česnek, česnek a zase česnek. Jedno z nejúčinnějších přírodních antibiotik. Jako prevenci jej můžete jíst třeba nakrájený na plátky s krajícem chleba a máslem. Voňavější variantou je hřebíček. Ten má také silné protisepitcké účinky. Cucejte jej v puse a uklidní vám rozbouřený krk. Navíc působí i proti bolesti zubů. Zaručený je také kloktání slanou vodou. Jen pozor, ať ji nepolknete!

  Zkuste nad bolestí v krku nejprve vyzrát přírodní cestou!
  Autor: iStock

 • 3.

  Proti rýmě

  Základem je dostatek tekutin a ideální je proto heřmánkový čaj. Odvar z heřmánku můžete nejprve inhalovat a následně vypít. Uleví vám také horká koupel, do které si přidáte pár kapek eukalyptu nebo oleje z borovice. Po ní si rychle zalezte do tepla pod peřinu, zvýšená teplota pomůže likvidovat bacily. Zaručený je také pořádně silný drůbeží vývar.

  Zkuste nad bolestí v krku nejprve vyzrát přírodní cestou!
  Autor: istock.com

 • 4.

  Proti horečce

  Zapomeňte na studenou sprchu, která by byla šokem pro vaše tělo. Mnohem lepší je vlažná voda, kterou zvládnete v klidu vydržet. Nebo přikládejte obklady.  Důležité je odpočívat, protože horečkou vlastně tělo bojuje proti infekci. Mnoho virů totiž nepřežije vyšší teploty. Horečku proto léky snižujte až v momentě, kdy překročí 38 stupňů. I u horečky jsou důležité tekutiny – opět zaberou čaje i vývar.

  Zkuste nad bolestí v krku nejprve vyzrát přírodní cestou!
  Autor: istock.com

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy