Jenže teorii zná každý, s praxí už je to horší. Začínáte s velkou vervou a přesvědčením, že letos to konečně dokážete a do léta výrazně zhubnete. Jenže při zdravém hubnutí jdou kila dolů pomalu. A když je výsledek v nedohlednu, často odhodlání mizí a motivace se ztrácí také v nedohlednu. Zde je několik důvodů, proč se nedaří s váhou hnout.

1. Nepravidelnost

Lidé s nadváhou nesnídají a dopoledne nesvačí. Pak už jsou tak vyhladovělí, že snědí velké množství jídla. Proto dbejte na to, abyste snědli 5 – 6 menších porcí během celého dne!

2. Mnoho sacharidů ve stravě

Jíte malé porce pětkrát denně, ale váha se ani nehne? Chybou je špatná skladba stravy a na vině jsou pravděpodobně sacharidy. Sledujte proto obaly potravin nebo kalkulačky na webu. Tak se dozvíte, kolik sacharidů jídlo obsahuje.

3. Dojídání po dětech

Přece tu lžičku kaše nebo poslední piškoty nevyhodím. Poznáváte se? Tak to si zakažte, protože tímto uždibováním přijmete mnoho cukrů i tuků.

4. Nedostatek motivace

Snažíte se hubnout a váha se ani nehne. Máte chuť se na všechno vykašlat. Chyba. Motivací vám může být kolegyně z práce, která viditelně shodila nebo blížící se dovolená u moře či zdravotní problémy.

5. Málo bílkovin

Vaši snahu o vysněnou postavu může mařit i nedostatek bílkovin. Těch by mělo být v jídelníčku člověka, který se snaží zhubnout, 30 až 35 %.

Moderní pomocníci

Abyste zjistili přesné složení potravin, které zrovna nakupujete či konzumujete, stáhněte si do mobilu některou z aplikací. Ta vám po naskenování kódu nebo zadání konkrétní potraviny přesně ukáže složení a energetickou hodnotu. Například aplikace Kalorické tabulky má databázi energetických a výživových hodnot více než 127 tisíc potravin. Takže už při nákupu můžete kontrolovat, kolik tuků, sacharidů a bílkovin jednotlivé produkty obsahují.

Video: Jak zhubla moderátorka Christovová?

Video
délka: 02:48.64
Video se připravuje ...

Moderátorka Christovová zhubla! Díky pravidelné stravě... Thomas Kruchina, Jan Jedlička