1. Žádné drastické diety!

I když se zdá, že hladovka či přísná redukční dieta povedou k zásadnímu úbytku tělesné hmotnosti, pravdou je, že účinek je jen krátkodobý a obvykle po něm následuje tzv. jo-jo efekt – rychlý návrat k původnímu stavu.

2. Nemyslete si, že se nic nezmění!

Rozhodnutí přinutit své tělo zdravě hubnout není totéž jako změnit barvu vlasů. Připravte se, že budete muset, i když po malých krůčcích, změnit svůj zaběhnutý životní styl.

3. Na gauči nezhubnete!

Sebelepší dieta vám z dlouhodobého hlediska nepomůže, úspěch podpoříte a výsledky udržíte jedině ve spojení s pohybem. Pravidelným a v odpovídající intenzitě.

4. Sami to nezvládnete!

Zejména při nadváze či obezitě je více než vhodné obrátit se na odborníky. Počínaje obezitology, přes nutriční terapeuty či výživové poradce až po fyzioterapeuty a trenéry ve fitness centrech, případně psychoterapeuty. Mají více zkušeností, ale především umějí najít řešení vždy pro konkrétního člověka.

5. Nikdy to nekončí!

Udržet se na hmotnosti, jíž jste větším či menším úsilím dosáhli, může být pro někoho rovněž náročné. Pohyb i zdravější jídelníček by totiž už měl zůstat nedílnou součástí vašeho života. Ale – děláte to především pro své zdraví!