Projekt Ocenění Českých Podnikatelek – OCP má za úkol podporovat české podnikatelky, oceňovat jejich projekty, inovace, ekonomický růst, osobní přístup, společenský dopad a kultivaci podnikatelského prostředí.

Již 7 let přináší podnikatelkám nové zkušenosti a inspiraci a nabízí jim příležitost získat nový nadhled a ještě větší uspokojení z podnikání. Projekt se kromě ekonomických výsledků zabývá také podnikatelským příběhem každé ženy. OCP poskytuje podnikatelský tipy a v průběhu celého roku nabízím ženám přístup k on-line radám.

Vítězky 8. ročníku
Autor: OCP

Pro koho je soutěž určena?

Do Ocenění Českých Podnikatelek se mohou podnikatelky přihlásit na doporučení odborného garanta, který jejich firmu doporučil na základě analýzy, která zohledňuje dostupnost účetních závěrek za roky 2011-2013, minimální roční  obrat firem od 10 milionů Kč (tržby roku 2013) a hodnocení iRating ve stupních 1–11. Splňovat musí pravidlo 100% vlastnictví a českého občanství. Doba podnikání musí být minimálně 4 roky.

Jaký je záměr celého projektu?

V Čechách žije několik schopných manažerek, majitelek firem, které dokázaly vybudovat a úspěšně řídit své firmy. Právě pro ty je projekt OCP připravován.

Počet přihlášených žen roste každým rokem a to je pro mě důkazem, že se naplňuje jedno z důležitých poslání projektu – budovat hrdé Česko! Přejeme si nalézt a představit české ženy podnikatelky, které naplnily své sny a touhy v pracovním životě a jsou ochotny se o ně podělit a inspirovat další. Každá z oceněných žen měla jiný motiv začít podnikat a má jiný životní příběh, ale mají společnou vnitřní sílu, která bude nyní inspirovat a povzbuzovat ostatní. Společnou vlastností je vytrvalost, nadšení, zodpovědnost a odhodlání,“ říká zakladatelka projektu, Helena Kohoutová.

Na základě ratingu a skóringu odborného garanta projektu, kterým je CRIF – Czech Credit Bureau, bylo letos vybráno 17 929 společností vlastněných ženami. Do semifinále bylo nominováno 649 českých podnikatelek s obratem od 10 miliónů Kč ročně do cca 4 miliard Kč ročně. Z tohoto počtu vzešlo 86 finalistek, které porotci osobně kontaktovali. V kategorii Malá firma se letos kvalifikovalo 55 finalistek, v kategorii Střední firma je to 21 finalistek a konečně v kategorii Velká firma postoupilo 10 finalistek.

Terézia Svátová - majitelka TEREZIA COMPANY
Autor: OCP

Vítězky 8. ročníku OCP

MALÁ SPOLEČNOST

1. Home Care Promedica, s.r.o.                                                                Lucie Viterová

2. AVIAN-M.Z. s.r.o.                                                                               Petra Lauberová

3. Prokontrol s.r.o.                                                                                 Karolina Pokorná

STŘEDNÍ SPOLEČNOST

1. NC WEGA spol. s r.o.                                                                          Ivana Černohorská

2. Advantage Consulting s.r.o.                                                                  Olga Hyklová

3. ROMEX s.r.o.                                                                                     Jana Kotková

VELKÁ SPOLEČNOST

1. SIKO KOUPELNY a.s.                                                                          Jaroslava Valová

2. DAMA spol. s r.o.                                                                               Iveta Kotenová

3. Aliaz - Ocelové konstrukce s.r.o.
Eva Pešková

Autor: OCP

CENA ZA INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ – pod patronací Allianz

TEREZIA COMPANY s.r.o.                                                                        Terézia Svátová

„Allianz pojišťovna dlouhodobě podporuje inovační prostředí a inovace obecně. Chápeme proto, jak obtížné je vrhat se do neznáma a sázet na nevyzkoušené postupy. Za hlavní faktory, z vlastní zkušenosti, považujeme odvahu, vizi, energii a sílu dotáhnout nové věci až ke zdárnému konci. Je důležité, aby firma zdravě prosperovala a uměla se inovativně vyrovnat i s nepříznivým vývojem situace na trhu. Naše letošní vítězka, paní Terézia Svátová, se společností TEREZIA COMPANY s.r.o., velmi inovativně podtrhuje ve svém podnikání zdraví a jeho nezbytnou podporu i v době, kdy se zdraví být cítíme a to za pomoci přírodních preparátů. Výrobky této společnosti i já sama dlouhodobě využívám a těší mne další řady výrobků, které společnost TEREZIA COMPANY s.r.o., uvádí na trh a je v tom velmi úspěšná,“ shrnuje regionální ředitelka společnosti Šárka Dolanská.

CENA ČSOB – VÝJIMEČNÁ PODNIKATELKA

Stroom Dub o.p.s.                                                                                 Pavla Čechová Švepešová

Jsem velmi ráda, že jsme v letošním ročníku ocenili podnikatelku výjimečnou nejen z hlediska ekonomických výsledků jejích firem, ale především ženu, která se věnuje velmi prospěšným sociálním projektům a svým osobním nasazením pozitivně ovlivňuje život ve svém regionu,“ říká Michaela Lhotková, ředitelka Segmentu Firemního bankovnictví ČSOB.

CENA ZA VÝJIMEČNÝ RŮST FIRMY – pod patronací Microsoft

ELRON CZ s.r.o.                                                                                    Eva Vejšická

9 z 10 společností Fortune 500 z roku 1955 již nyní neexistuje. Důvod je prostý. Tyto společnosti neinovovaly dostatečně rychle. Jenže i inovace se mění – dříve byly skokové a nárazové, například v IT bylo běžné inovovat jednou za 3-5 let. Každá inovace znamenala vysokou investici, což některé společnosti odrazovalo, ale ty, které tyto náklady byly ochotny zaplatit, získaly obrovskou konkurenční výhodu. Toto se nyní změnilo – cloudové technologie dávají i menším společnostem možnosti, které dříve byly dostupné pouze pro velké podniky. Především ale nabízejí inovaci jako službu – cloudová řešení se postupně vylepšují, takže neustále máte ty nejnovější funkce jako první na trhu. A to bez velkých pořizovacích nákladů, což představuje ideální řešení pro malé a střední podniky,“ doplňuje Ondřej Novodvorský, ředitel pro malé a střední firmy, Microsoft ČR.

Více informací o projektu naleznete na www.oceneniceskychpodnikatelek.cz