Přísným sítem nejrůznějších kritérií musí projít firmy, které chtějí bojovat o titul Zaměstnavatel roku. Hodnotí se jejich personální politika, sleduje nemocnost zaměstnanců i jejich fluktuace a samozřejmě produktivita práce. Teprve firmy, které investují do vzdělání a do školení zaměstnanců, a které motivují své lidi odměnami a různými benefity, mají šanci na získání titulu.

„Na vzdělávání našich 2300 zaměstnanců ročně vynaložíme 35 milionů korun,“ uvedla Eva Tmejová, ředitelka pro lidské zdroje ze společnosti Dalkia Česká republika. Tahle firma, která například umožňuje jazykové kurzy všem zaměstnancům, včetně dělníků, se stala Zaměstnavatelem roku 2012.

Letos poprvé byl udělen i titul Zaměstnavatel desetiletí. „Když se podíváme na pořadí zaměstnavatelů za celých deset ročníků, jsou titul i další přední posty určitě v dobrých rukou,“ řekl k vyhlášení výroční ceny ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák. „ŠKODA AUTO následovaná teplickými skláři z AGC Flat Glass Czech jsou zaměstnavatelé, kteří ročník několikrát vyhráli, mají nadstandardní přístup k zaměstnancům, trvale dobré hospodářské výsledky a navíc patří i k tahounům všech důležitých aktivit na trhu práce,“ dodal ředitel Hulák.

Zaměstnavatel desetiletí

1. ŠKODA AUTO

2. AGC Flat Glass Czech

3. T-Mobile Czech Republic

4. Česká spořitelna

5. HEWLETT-PACKARD

Zaměstnavatel roku 2012

1. Dalkia Česká republika

2. Plzeňský Prazdroj

3. Telefónica Czech Republic

4. AGC Flat Glass Czech

5. ArcelorMittal Ostrava

6. DHL Information Services

7. Škoda Auto

8. T-Systems Czech Republic

9. Československá obchodní banka

10. Parker Hannifin Industrial

Studenti míří do bank

Kam nastoupit po vysoké škole? Studenti mají jasno. Mezi trojku nejoblíbenějších a nejžádanějších firem patří Komerční banka, Československá obchodní banka a ČEZ. Na čtvrtém místě žebříčku se umístil Google Czech Republic a společnost Ernst & Young.