1. Pijte, pijte, pijte
Dodržujte pitný režim. Pijte co nejčastěji, ale po malých doušcích. Velké množství zhltnuté naráz vaším tělem jen rychle prosviští. Doporučené množství nápojů je 3 – 4 litry za den. Nejvhodnější je pitná voda nebo vlažný čaj bez cukru. Pokud máte rádi minerálky, střídejte je.
2. Vyhněte se studenému
Sníte o limonádě, ve které cinkají kostky ledu? Zapomeňte na to. Žízeň zaženete nejlépe nápoji o teplotě okolo 16°C. Příliš ledové nápoje totiž způsobí překrvení ústa a hltanu a naopak pocit žízně posílí.
3. Jezte často, ale jako vrabec
Nezatěžujte žaludek těžkými mastnými jídly. Vsaďte na spousty zeleniny a ovoce nebo na mléčné výrobky (kefíry a jogurty). Jídlo si rozdělte do menších porci a jezte častěji.
4. Stáhněte klimatizaci
Dejte si pozor na klimatizaci. Velké teplotní rozdíly mezi vnitřním a venkovním prostředím můžou způsobit zdravotní potíže: zánět dutin, angínu nebo zánět spojivek. Ideální rozdíl mezi vaším pracovištěm a venkem je 5 stupňů.
5. Pracovat začněte hodně brzy
Pokud je to jen trochu možné, domluvte se se šéfem na změně pracovní doby a posunout si ji třeba o hodinu nebo dvě. Časně ráno se vám bude podstatně lépe pracovat, nehledě na to, že odpoledne pak ještě stihnete jít třeba na koupaliště.
6. Dělejte si často přestávky
Děláte venku? Pak si určitě se šéfem domluvte změnu pracovního režimu. Kromě toho, že začnete pracovat co nejdříve, si dělejte časté pauzy. Nejlépe každé dvě hodiny přestávku 5- 10 minut, při které si odpočinete a osvěžíte se.
7. Vsaďte na světlé barvy a bavlnu
Tělo v horku potřebuje »dýchat« a to mu umožní přírodní látky. Pokud to jde, vyražte v horkých dnech do práce v oblečení z bavlny, hedvábí nebo lnu. Nejvhodnější jsou pak světlé barvy, které odráží sluneční paprsky.