Premiér Topolánek ztratil poslední zbytky soudnosti! Na svojí včerejší tiskové konferenci prohlásil, že ho novináři vydírají, mstí se a neváhají ani korumpovat. Korunu všemu nasadil, když pronesl, že by se mělo mluvit o zákonu, který by upravil svobodu slova. Blesk se ale nedá zastrašit a vzkazuje: "Mirku, jsi vážně jednička!" Vy to Džordžínovi žerete, řval Topolánek Topolánek snad definitivně zešílel! Jen tak si lze vysvětlit premiérovo hysterické představení na jeho včerejším setkání s novináři. "Vydíráte politiky, mstíte se, dopouštíte se korupce," rozkřičel se. Rozbuškou Topolánkova hněvu byla kauza půjčování luxusního volva mezi jeho nejbližšími. Pak vytáhl nejtěžší kalibr: prý by se mělo začít mluvit o regulaci svobody slova, což by mohlo třeba znamenat zakáz Blesku! Na to lze reagovat jediným způsobem: Mirku, jsi fakt jednička! Topolánkův stihomam jako by neznal mezí - novináři prý proti němu píší na Džordžínův (jak nazval Topolánek Paroubka - pozn. red.) příkaz. "Zbláznili jste se. Divím se, že mu to žerete," hřímal od řečnického pultu Topolánek. Média podle něj používají - "voyeurské metody" a "špehují a šikanují jeho děti". Topolánek uvedl, že když začal mít Jiří Paroubek problém s vysvětlováním svých majetkových poměrů, čekal prý okamžitý útok ze strany ČSSD. "Lidový dům má vždycky řešení. Stačí přece, když Džordžíno ukáže prstem: za to může Dalík," prohlásil Topolánek. Dotaz Blesku, proč a na jak dlouho si půjčoval luxusní auto od milenky svého kamaráda Marka Dalíka, ho ale kamžitě "vytočil". "K autu jsem už řekl všechno," vyštěkl. Pokud se to prý novinářům nelíbí, tak na něj mají podat trestní oznámení. Další otázky týkající se jeho osoby nekomentoval. Minule je nazval blbými a na ty on prý neodpovídá. Včera je podle svých slov jen přiřadil do své osobní rubriky blbý a blbější... Ostatně bulvárům, dle jeho označení Blesku a MF Dnes, doporučil, aby na jeho tiskovky nechodily.


Perly premiérova briefingu * "Stačí, když Džordžíno ukáže prstem... Vy jste se museli úplně zbláznit, že mu toto žerete a že na to naskakujete." (pozn. red.: Džordžíno = Jiří Paroubek) * "Za to, že nenechali paviána Heika na hřišti v Jinačovicích dohrát a že ho omráčili a znovu dali do zoo, může Dalík. Je přece z Brna." * "Můj syn Nicolas vlastní ferrari. Je červené, je to třikrát 1,5 voltu a bude ho užívat až ve 12 měsících. Nicméně ho nebudeme hlásit." * "Ukažte mi někoho, kdo si půjčí od svého otce, strýce, syna, přítele auto a platí mu za ně, a já vám zatleskám." * "Vaše spekulace mne nezajímají, klidně na mě podejte trestní oznámení."
Všechny Topolánkovy trapasy 29. 11. 2006: V poslanecké sněmovně se výborně baví. K potěše obecenstva vyplazuje na fotografa Blesku jazyk. 4. 1. 2007: Nepříčetně kope do auta fotografa Blesku před bytem své přítelkyně Lucie Talmanové 3. 2. 2007: Ukazuje vztyčený prostředníček směrem k ČSSD. Prý jen naznačoval, že ministr Kalousek je jednička. 24. 9. 2007: Novinářům sdělil, že jsou žumpa, a Blesku důrazně doporučil, aby už na jeho tiskovky nechodil Co bude příště?
Stanovisko Blesku Vážený pane premiére, * nadále se hodláme zúčastňovat vašich setkání s novináři, jsou stále zábavnější... * nadále se Vás hodláme ptát na okolnosti tzv. kamarádského půjčování auta mezi Vašimi nejbližšími, rádi bychom se to naučili... * nadále se Vás budeme ptát, zda jste dospěl k dohodě ohledně rozvodu s Vaší manželkou Pavlou, bude se to hodit Vašemu synovi... * nadále si ponecháváme právo ptát se za naše čtenáře na Vaše majetkové poměry, ale nebojte: Džordžíno u nás nešéfuje...