Terezka Čermáková z Kladna zemřela zřejmě úplně jinak, než tvrdí její matka. Mnohé tomu nasvědčuje.
Světové statistiky pravděpodobnost zalehnutí pětiletého dítěte zcela vylučují. Blesk má k dispozici svědectví jasnovidky L. H. ze severních Čech. "Terezku usmrtil muž, který byl u Heleny Čermákové na návštěvě," tvrdí.
Kryje snad matka skutečného vraha? Policie věštkyni nevěří, ale zpochybňuje i matčinu verzi. Čeká na výsledky soudní pitvy. Možná přítel Čermákové skutečně podal Terezce prostředek, po němž se už neprobudila. Věštkyně je o tom přesvědčena.
K ránu osudného 20. června podle jasnovidky nebyla podnapilá matka se svou dcerou v kladenském bytě sama. "Navštívil ji asi třicetiletý světlovlasý muž, kterého Helena Čermáková znala už z dřívějška," tvrdí žena s mimořádnými schopnostmi.
Hluk v kuchyni prý malou Terezku probudil. Matku to rozladilo. Holčičce vrazila pár facek. "Ten blonďák slíbil, že Terezku uklidní. Nevím to přesně, ale dal jí nějaký prášek, drogu, nebo něco podobného. Jedno je jisté: když se vrátili po hodině z ložnice, dítě leželo na zemi v kuchyni mrtvé," vyjevilo se věštkyni.
Podle této výpovědi tedy matka Helena Čermáková svou dcerku nezalehla, jak tvrdí zatím poslední policejní verze.
Matka, která možná kryje vraha, se nechala obvinit z neúmyslného zabití. Ve středu 11. července, tři týdny po Terezčině zmizení, se přiznala, že dcerku po návratu z restaurace zalehla. Lhala? Proč?
"Důvod, proč Helena Čermáková skutečného vraha kryje, neznám. Chci jen pomoci ženě, která se velmi trápí. Pokud vina zůstane jen na ní, zblázní se a skončí v ústavu," říká jasnovidka.
Policie senzibilům nevěří
Policie bere »zaručené« informace senzibilů a věštců s rezervou. "Pokaždé když objasňujeme nějaký závažný případ, přihlásí se. Jejich počet je přímo úměrný závažnosti a sledovanosti kauzy. Všechny vyslechneme. K vyřešení případu či k nalezení pohřešované osoby ale nepřispěli nikdy," řekl Blesku zástupce šéfa oddělení pátrání pražské kriminálky Roman Krupička.
Podobný názor má i vyšetřovatel Terezčina případu Milan Řečínský z Kladna: "Jasnovidkou popisovaný muž se v okolí Čermákové podle našich zjištění nevyskytuje. Její verze je velmi nepravděpodobná."
Faktem však zůstává, že obviněním matky a Terezčiným pohřbem vyšetřování zdaleka nekončí. Vyšetřovatel netrpělivě očekává závěry soudních znalců z oboru toxikologie. Výsledky pitvy zemřelé Terezky totiž ještě nejsou zdaleka kompletní.
"Právě toxikologie pro nás bude alfou a omegou dalšího vyšetřování," potvrdil Milan Řečínský. "Při pitvě jsou zkoumány všechny orgány. Zkušeným lékařům neunikne nic. Různé anomálie, zvláštnosti, obsah žaludku a další zjištění nasměrují vyšetřování někdy i jinam," potvrdil důležitost pitevních nálezů Roman Krupička.
Vyloučena tedy není ani případná změna právní kvalifikace trestného činu, kterého se na dítěti měla Čermáková dopustit. Řečínský je přesvědčený o tom, že Helena Čermáková ještě policii neřekla vše. Případ, který otřásl celou republikou, tak ještě zdaleka nekončí.
Co říkají statistiky
· na zadušení při spánku s rodiči zemřou každoročně stovky dětí
· jen v USA se ročně udusí víc než 60 dětí
· udušení polštářem či zalehnutí je druhou nejčastější příčinou zadušení kojenců a batolat
· nejohroženější děti jsou do dvou let
· 70 procent zadušených dětí bylo mladších šesti měsíců
Svědectví hledače Mužíka
Zkušenosti s biotroniky, senzibily, astrology a věštci má i otec malého Honzíka Nejedlého z Prahy 4, který beze stopy zmizel v lednu 1998. "Přihlásilo se jich nejméně padesát. Každý říkal něco jiného. Chtěl jsem věřit, tomu, co říkají. Objel jsem většinu míst, o nichž tvrdili, že je tam můj syn ukrýván. Marně," vyprávěl Marcel Nejedlý. Nechtěl se smířit s myšlenkou, že by jeho Honzík mohl být mrtvý.
"Jedna jasnovidka řekla, že Honzík žije u bohaté ženy v Jugoslávii. Má se dobře a jednou přijede sem a vyhledá svou rodinu," vzpomíná otec jediného dítěte v republice, o jehož osudu nemá policie dodnes, tři a půl roku po jeho zmizení, ani potuchy. Marcel Nejedlý jasnovidčinu zření dlouho věřil. Teď už ne. Nechce ani myslet, co všechno se s Honzíkem mohlo stát.
Při pátrání mu pomáhal známý hledač štěchovického pokladu Josef Mužík. Ten se zapojil i do případu Terezka. Nevystupoval ale jako psychotronik.. "Na Čermákovou stačila jen logika a pozorování jejího chování," říká Mužík. Ten je o vině Čermákové přesvědčen. Zločin podle něho spáchala matka a z domu, kde ji viděli svědci, vynášela Terezku již mrtvou. Nejdřív ji ukryla na dvoře, teprve později ji přinesla do rozpadlé hájovny.
Mužík, přestože Čermákové nevěřil, dítě s ní hledal. "Pokaždé když jsme odklopili nějaký plech od zdi, nebo zvedli víko popelnice či nějaký poklop, Čermáková se začala hroutit. Myslím, že stačí už jen málo, a přizná se úplně," říká muž, který údajně zná i pravdu o malém Honzíkovi: "Má ho na svědomí dvacetiletý úchylný člověk, který Honzíka znal, protože bydlí nedaleko. Bohužel měl dost času na to, aby zahladil stopy a zbavil se těla."
Jak se vyvíjelo drama
· 20. červen - Ve 13.45 volá Helena Čermáková na linku 158, že pohřešuje dítě
· 23. červen - Policie stále pátrá po zmizelé Terezce. Vyslýchá přítele Čermákové a příbuzné
· 26. červen - Největší pátrací akce - 600 policistů v akci. Čermáková se pokusila o sebevraždu
· 9. červenec - V prostoru lesa Bažantnice v základech rozpadlé hájenky nalezeno tělo Terezky
· 11. červenec - Čermáková se přiznává - dceru zalehla v opilosti
· 12. červenec - Vyšetřovatel Čermákovou obvinil z ublížení na zdraví z nedbalosti s následkem smrti
· 25. červenec - Pohřeb Terezky na rozptylové loučce hlavního kladenského hřbitova
Kryje Terezčina vraha?

(autor: )
Zpět
na
Verze o zabití Terezky tím, že ji matka zalehla, není zřejmě ještě definitivní. Heleně Čermákové její verzi zabití Terezky nevěří policie ani jasnovidci. Pětileté dítě prostě nelze zalehnout. Nasvědčují tomu i světové statistiky.