„Pokud bychom se zapojili do druhého pilíře, vystavili bychom se příliš velkému riziku v podobě ztráty důvěry klientů, poškození investice akcionáře a dobrého jména ING, a takové riziko nejsme schopni ani ochotni podstoupit,“ uvedl k rozhodnutí Jiří Rusnok, předseda představenstva ING PF. Kromě toho je ale Jiří Rusnok i prezidentem Asociace penzijních fondů. Je tak možné, že i další fondy se nechají tímto rozhodnutím inspirovat...!

Licenci, která fondům umožňuje účast ve druhém pilíři důchodové reformy vedle ING dostaly také PF České spořitelny, ČSOB PF Stabilita, PF České pojišťovny, PF Komerční banky, Aegon PF, Generali, Allianz a Raiffeisenbank.

Zároveň ale není jisté ani to, jestli stát druhý pilíř vůbec spustí. Prezident Václav Klaus totiž nedávno vrátil Sněmovně návrh zákona, který je součástí doprovodné legislativy spojené s touto částí důchodové reformy. Šancí pro druhý pilíř bude jednání Sněmovny, kde by vládní koalice mohla prezidentovo veto přehlasovat.

Podle nejnovějších průzkumů  druhému pilíře nevěří ani lidé, vstoupit do něj chce jen necelých 9 %. Jedním z nejspornějsích momentů II. pilíře je totiž nemožnost z něj vystoupit.

Transformované doplňkové penzijní spoření, tedy takzvaný třetí pilíř, ale ING Penzijní fond svým klientům nabízet bude. Podle jeho představitelů totiž třetí pilíř není na rozdíl od navrhovaného 2. pilíře předmětem politického boje.

SJEDNEJTE SI PENZIJNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ ZDE!