18. říjen 2019
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela

Přezouváte pneumatiky? 3 rady, jak uskladnit ty zimní!

/
 • Čas přezouvání pneumatik se blíží.
  Čas přezouvání pneumatik se blíží. (profimedia.cz)
  8. března 2017 ● 09:31

  Čas přezouvání pneumatik na letní se opět blíží. Jenže kde a hlavně jak uskladnit ty zimní? Poradíme!

 • 1.

  Chtělo by to náhradní ráfky

  Přezouvání dvou sad pneumatik stále na jeden ráfek není úplně šťastné. Pneumatiky se tím ničí a zkracuje se jich životnost. Navíc je to proces, který musí udělat odborník, takže vyměnit si pneumatiky sami v garáži nemůžete. Zvažte proto pořízení druhé sady ráfků. Na léto jsou ideální lité, které dodají autu šmrnc, na zimu pak bohatě postačí plechové. Investice se rozhodně vyplatí, protože ušetříte na servisu a kola si pak můžete přezout sami.

  Čas přezouvání pneumatik se blíží.

 • 2.

  Pneu si označte

  Než kola z auta sundáte, vyznačte si, kde byla na autě umístěna. Při dalším nasazení jejich polohu vyměňte: přední za zadní a obráceně. Srovnáte tak jejich opotřebení. Po zimě je dobře umyjte, vysypte kamínky a zkontrolujte, jestli nejsou poničené. Ať to nemusíte řešit na podzim. Kdo skladuje pneumatiky v oblíbeném servisu, nemá před sebou moc práce. Pokud je uskladňování ve vaší režii, vyberte suché místo s konstantní teplotou. Když je uložíte na půdě, kde je hodně místa, nebo v plechové garáži na zahradě, vystavujete se riziku, že v létě tam bude vedro k padnutí a to se podepíše i na kvalitě pneumatik.

  Kvůli mírné zimě začalo mnoho motoristů měnit pneumatiky již nyní.

 • 3.

  Zavěsti nebo navršit?

  Pneu s ráfkem: Ideální je zavěsit je na řetěz právě za ráfek. Druhou možností je vyskládat je na sebe na stojan, ale počítejte s tím, že čas od času – ideálně každý měsíc – je dobré pneu přeskládat. Zapomeňte na skladování pneumatik jako stojících vedle sebe.

  Pneu bez ráfku: Tady se naopak jako nejlepší doporučuje varianta vyskládat je na zem vedle sebe a tu a tam pootočit. Zavěšení je druhou možností. Skládat je na sebe na stojan se vůbec nedoporučuje. Zdeformovaly by se.

  Čas přezouvání na letní pneumatiky se blíží.
  Čas přezouvání na letní pneumatiky se blíží.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

koliaska: To jsou podle mě velmi užitečné rady. Správné uskladnění pneumatik je tootiž velmi důležité. To jsem si sama potvrdila před dvěma lety, kdy právě ty moje byly díky nesprávnému uskladnění prakticky nepoužitelné. Nezbylo mi tedy nic jiného, než si z https://www.pneuok.cz/ objednat nové. Naštěstí mě nevyšly nijak draho, ale od té doby už si na to dávám pozor.

(12. 04. 2019 22:33)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy