Na šanghajském autoveletrhu, který včera začal, bylo také oznámeno, že yetiho pro čínský trh čekají změny. Dostane nová zadní LED diodová světla a prodlouží ho o šest centimetrů. Malí Číňané tak získají vzadu větší pohodlí.

Jestliže se Asiaté při testování české verze yetiho dotýkali koleny předních sedadel, vejde se jim tam u šanghajské verze ještě krabička od sirek. „Číňané mají rádi vzadu více místa. Pokud yetiho prodloužíme, budeme mít na místním trhu úspěch,“ řekl k úpravě modelu předseda představenstva Škody Winfried Vahland. Prodloužení modelu pro Čechy se ale zatím nechystá. A to navzdory faktu, že Číňané jsou v průměru o nějakých 12 centimetrů menší než Češi.

Fotogalerie
10 fotografií

Již zmiňovaná zadní světla ale u našich vozů možná uvidíme. „Je to díl za nízkou cenu, který bychom mohli z Číny dovážet,“ připustil Vahland. Šedesát procent dílů na čínské škodovky se dováží z Evropy.

V Šanghaji vystavuje Škoda Auto celou modelovou řadu, včetně konceptů oktávie na elektřinu a visionu D, tedy futuristického vozu velikostně mezi oktávií a fabií.

Jako první se na místním trhu objevila Škoda Octavia. Je dlouhodobě nejoblíbenějším vozem značky. Superb je zase v Číně vnímán jako prémiový vůz a úspěšně bojuje s Volkswagenem Passat. Je sedmým nejprodávanějším vozem v segmentu a jeho popularita stoupá. Automobilka se vyšplhala na 19. příčku nejoblíbenějších značek a prodává se stejně jako Citroën. Míří do první desítky. Prodeje rostou v Číně o 27 procent za rok.

Ming Rui (Škoda Octavia)

Zářivá a pokroková Na rozdíl od evropské verze má větší počet chromovaných detailů, benzinové motory a klimatizaci v základní ceně. Prodává se tu za cca 324 375 Kč, u nás je o 8525 Kč dražší.

Hao Rui (Škoda Superb)

Nekonečný Na čínském trhu válcuje VW Passat. Číňané mají v superbu k dispozici i dvoulitrový čtyřválec TSI s šestistupňovou automatickou převodovkou. V Číně přijde na cca 454 125 Kč, u nás je v základu o 120 775 Kč dražší.

Jing Rui (Škoda Fabia)

Křišťálově čistá Nabízí se výhradně s benzinovými motory. S elegantní bílou střechou nebo jako verze Sport Edition. Číňané ji kupují za cca 202 410 Kč, což je o 2510 Kč víc než v ČR.