To ve spojení s tradičně agresivní cenovou politikou dovozce slibuje velký prodejní potenciál. V showroomech se auto objeví až za půl roku.

Auto proti předchůdci lehce narostlo: Je o 5,5 cm delší, o 1,7 cm širší o 3,2 cm vyšší. Rozvor zůstal stejný jako u současné generace. Kufr se zvětšil skoro o 90 litrů na 408 litrů. Při premiéře nabídne vůz tři benzinové (1,4 VTi 95 a 120 koní + LPG a 1,6 THP 155 koní) a tři dieselové motory (1,6 HDi 90 a 110 koní a 2,0 HDi 150 koní). Benzinové 1,4 budou dodávány s pětistupňovou převodovkou, »šestikvalt« můžete mít k nejsilnějšímu benzinovému nebo dieselovému motoru, případně k ekologické verzi e-HDi. Spotřeba této verze prý klesne na 3,8 l/100 km.

Fotogalerie
1 fotografie

C4 z druhé ruky? Je levná a líbivá

»Céčtyřka « první generace je nástupce úspěšné xsary. Vůz zaujal především originálním designem, zejména třídveřová varianta. Ta se ale na celkových prodejích řady podílela pouhými asi 10 % v ČR a 20 % v Evropě. Mimochodem, z výrobních linek už sjelo skoro 1 300 000 vozů, v Česku se jich od roku 2004 prodalo 7500. Vůbec nejoblíbenějším dováženým vozem v segmentu byla C4 v roce 2006.

Plusy
● Atraktivní tvary a slušný vnitřní prostor
● Úsporné turbodiesely 1.6 HDI
● Nízké ceny ojetých vozů
● Dostupný servis

Mínusy
● Podprůměrné jízdní vlastnosti, řazení
● Menší kufr – 320 l (VW Golf 350 l)
● Slabší dílenské zpracování
● Rychlý pokles cen