V týmu pražského závodníka Edy Patery usedá za volant Citroënu Saxo.

Vozy stejné značky řídí i na běžné silnici, a to už pořádně dlouho. „Jsem citroënář tělem i duší. Líbí se mi netradiční design a pohodlí, které tahle francouzská značka nabízí,“ říká zpěvák.

Řídit ho naučil táta, a hned jako to bylo možné, udělal si rodák ze Žatce řidičský průkaz. Vzápětí přišel také první průšvih. „Bez dovolení jsem vzal rodičům auto a po cestě do školy ho rozbil. Naštěstí se nikomu nic nestalo,“ vzpomíná Kotvald.

Řidičský dotazník Petra Kotvalda
Řidičský dotazník Petra Kotvalda
Autor: Sport

I když sám sebe hodnotí jako rychlého řidiče, na vodě a náledí vždycky zpomalí. Mezi další přísně dodržované zásady patří absolutní tabu pro předjíždění na plné čáře a v nepřehledných úsecích. Tam kde je ale dobře vidět a kde je to bezpečné, tam známý umělec šlápne na plyn.

A co ho za volantem dokáže nejvíc vytočit? Dvě věci. „Vadí mi, že Češi nedodržují pravidlo zipu. Stejně tak mě ale vytáčí, když se o nás říká, že se na silnici chováme bezohledně. Sám za sebe můžu říci, že všude jinde je to podobné a prohřešky českých řidičů bych zase až tolik nedramatizoval,“ dodává řidič dieselového kombi Citroën C5 Tourer.

Petr Kotvald patří mezi zpěváky, kteří milují rychlá auta
Petr Kotvald patří mezi zpěváky, kteří milují rychlá auta
Autor: Jan Černý