Nová Škoda Octavia
Nová Škoda Octavia
Autor: abl

Octavie s novou tváří "sedí" uprostřed expozice a vzbuzuje největší zájem - a to jak zvenčí, tak i zevnitř. Odborníci i laici oceňují, že tentokrát nešklo jen o pouhé kosmetické úpravy, nebo "zapasování" nových prvků do "starých" plechů. Poprvé se škodovka pustila do opravdu zásadních úprav a octavie je skutečně nová...

Dodge Viper SRT - 10 ARC
Dodge Viper SRT - 10 ARC
Autor: abl

Firma Denker, dovozce aut z USA představuje samé "libové" kousky. Například tento Dodge Viper SRT - 10 ARC s motorem 8.4 za 2 500 000 Kč. Blesk se ptal, jestli krize nějak srazila ceny aut na americkém trhu - podle firmy to zatím není výrazně znát.

Opel Insignia
Opel Insignia
Autor: abl

Slavnostního odhalení se dočkal Opel Insignia, který má mimo jiné pohon 4x4 a integrovaný sportovní podvozek, "chytré" adaptabilní světlomety, kameru co čte značky... Vůz má plně ergonomická sportovní sedadla, nastavitelná osmi způsoby. V zimě oceníte, že čelní sklo je ostřikováno proudem zahřáté čistící kapaliny - ta ho odmrazí nebo odstraní hmyz a špínu.

Berlina
Berlina
Autor: abl

Martin Motors má další čínskou novinku - Berlinu. Zatím víme, že by měla mít benzinový motor 1.6 se spotřebou 6,8 litru, pětistupňový manuál a kufr velikosti 630 litrů. Firma dělá velké tajnosti s tím, kdo auto vyrábí, kolik kusů a kdy se k nám dodá a samozřejmě se nechce bavit ani o ceně. Vůz se dá sledovat pouze z uctivé vzdálenosti, ale Blesk pro vás pořídil i pár snímků interéru.

Brilliance
Brilliance
Autor: abl

V expozici firmy Charouz najdete tři modely čínských aut. Limuzína aBS6 2.0 Deluxe má pětistupňový manuál, výkon 122 koní a kufr o objemu 550 litrů. Sedan Brilliance BS4 můžete mít s motory 1.6 a 1.8. Sportovní coupé Brilliance BC3 s motorem 1.8. Ceny ještě nebyly stanoveny. V prodeji všechny modely budou od zimy.

bodypainting
bodypainting
Autor: abl

Oblečená - neoblečená.... Místo kapoty vozu vzal umělecký designér Detlef štětku na modelku Brendu a další ženská těla. Obyčejně - i to je k vidění na výstavišti...

Kia Soul
Kia Soul
Autor: abl

Kia Soul je městský crossover, který přijde na náš trh v únoru příštího roku je velmi zajímavý. Jde o kombinaci vozu třídy B, MPV a SUV. Je v něm spousta místa pro posádku (i do výšky). Zaujme svou rovnou, ale masivní zádí i přední maskou. Dodávat se bude s motory 1.6 CVVT a 1.6 CRDi - oba mají 126 koní. Vyrábět se bude od listopadu v Koreji.

Hyundai iX55
Hyundai iX55
Autor: abl

Hyundai přišel s novým modelem iX55, který vychází ze severoamerické verze Veracruz. Pod kapotou má vznětový motor V6 CRDi o výkonu 240 koní. Díky němu je zrychlení z nuly na stovku 10,4 sekundy. Spotřeba by měla být kolem 9,4 l /100 km. Po sklopení poslední řady sedadel vznikne objem zavazadlového prostoru 598 litrů. Sklopením prostředních sedadel nabídne iX55 prostor o objemu 2 457 litrů.

Suzuki Grand Vitara
Suzuki Grand Vitara
Autor: abl

Suzuki Grand Vitara nabízí dva nové motory 2,4 l a 3,2 V6. Novinkou kotoučové brzdy, které na zadní nápravě nahradí bubnové. Co se vzhledu týče, Grand Vitara přesunula boční směrovky z blatníků do krytů zpětných zrcátek, drobné změny dozná ovládací panel klimatizace a nový palubní počítač s rozšířenými funkcemi bude umístěn v tubusu rychloměru místo nahoře na středovém panelu.

CEO
CEO
Autor: abl

CEO je první čínskou "vlaštovičkou" na našem trhu. Blesk o něm už informoval, ale připomeňme si - motor Mitsubishi má obsah 2.4, pohon kol je 4x2 nebo 4x4, převodovka pětistupňová manuální nebo čtyřstupňová automatická. Výkon je 125 koní. Kufr má velikost 1150 litrů. Na snímku si můžete prohlédnout i interiér.

Seat Ibiza SC
Seat Ibiza SC
Autor: abl

Seat SC (sport coupé) už je na trhu. Vybrat si ho můžete se 4 benzinovými nebo 3 dieslovými motory. Základní cena 270 900 Kč patří k motoru 1.2 s výkonem 70 koní. Auto je velmi pohledné a dynamické.

Mitsubishi Lancer Evolution
Mitsubishi Lancer Evolution
Autor: abl

Mitsubishi Lancer Evolution je lákadlem pro milovníky sportovní jízdy. Cena se pohybuje kolem 1.150 000 Kč. Výbava zahrnuje všechny mechanické a elektronické systé-my. Má 7 airbagů, automatickou klimatizaci, audiosystém s CD/MP3 přehrávačem, disky kol z lehkých slitin. Vyšší výbava MR je dodávána pouze s dvouspojkovou převodovkou TC-SST a pořídíte ji za 1 360 000Kč.

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Autor: abl

Nový Golf ve své šesté řadě přichází s úsporným dieslovým motorem 2,0 TDI s výkonem 110 koní 140 koní. Časem při-jde i silnější se 170 koňmi. Benzíny zastoupí 1,4 a 1,6. Do výbavy se dostal adaptivní tempomat, automatický parkova-cí asistent, nová generace ESP, světla pro denní svícení a kolenní airbag.

Volkswagen Scirocco
Volkswagen Scirocco
Autor: abl

Čtyřmístné sportovní kupé Volkswagen Scirocco, které se právě začíná prodávat v Česku za cenu necelých 550 tisíc, je první Volkswagen s novou tváří. Jeho recenzi si můžete přečíst zde.

Kaipan
Kaipan
Autor: abl

Kaipan - česká auta, vznikající v malé továrničce ve Smržovce se dodávají jako stavebnice. Motory mají ze škodovek. Jsou to dvoumístná otevřená auta s krásným nostalgickým designem. Základní cena přestavby u modelu Kaipan 15 je 457 000 Kč.

Tuning

Rudá Soňa
Rudá Soňa
Autor: abl

Milovníci tuningu se na výstavišti opravdu "vyřádí" Obdivovat mohou škodovku, které by se mohlo říkat "Rudá Soňa", ale i ďábelsky červeno-černou Hondu Integra.