Rodák z Opavy, Jiří Šlosárek, si na internetu našel kamarádku z Ústí. Psali si a pak za ní několikrát přijel. Dozvěděl se, že je rozvedená, že svůj byt nechala exmanželovi v Teplicích a v ústeckém paneláku podědila byt 2+1 po babičce. Před deseti lety se pan Jiří k Pavlíně J. (47) přistěhoval.

Vyučený zámečník a svářeč – potrubář si v Ústí našel práci, na montáže jezdil do Belgie, Polska i Rumunska a domů nosil každý měsíc 30 000 korun. „Koupil jsem ledničku, skříně, koberce, oblékl jsem ji i její dvě děti, všem jsem koupil i nové mobily a později i ojetého golfa. Žili jsme si dobře,“ vzpomíná na deset let klidu a spokojenosti pan Šlosárek. Podílel se na placení nájmu a nákupech, Pavlína vařila – a prý dobře.

Pan Šlosárek se ale v té době už začal potýkat s depresemi po smrti otce. Lékaři mu předepsali antidepresiva, ale jejich vedlejší účinek – ochabnutí libida, asi nepředpokládali. „Já to řeknu, jak to bylo – na sex už jsem neměl chuť, a vlastně jsem ani nemohl,“ krčí rameny Jiří Šlosárek. „A ona mi to dávala pořádně najevo, nakonec si našla přítele.“

V té době dostal v podniku výpověď pro nadbytečnost, ale uchytil se v Kovošrotu – páral tam obří železné díly k dalšímu zpracování. Ovšem za menší peníze. Deprese byly stále horší a nakonec skončil na měsíc v léčebně v Beřkovicích. Tam dostal i výpověď v práci, neboť byl ve zkušební době. „Když mě pustili, Pavlína mě vyhodila. Její syn mi vzal klíče od auta a vykopl mě. To, že jsem tam nastrkal nejmíň dvě stě tisíc, je nezajímalo,“ tvrdí Šlosárek.

Bývalá přítelkyně odmítla o čemkoliv hovořit a její nový přítel z okna bytu v šestém patře na reportéry Blesku jen zakřičel – „Vyřiďte mu, že když bude dělat potíže, najdu si ho.“ Jiří Šlosárek v prosbě Ombudsmanovi Blesku o pomoc netajil, že je na dně. „Alespoň něco kdybych mohl dostat zpátky, abych mohl začít znovu,“ přeje si.

Seniora nabourali, škoda za 60 000! Proč pojišťovna neuhradila opravu?

Video
délka: 02:13
720p 480p 360p 240p

Seniora nabourali, škoda za 60 000! Proč pojišťovna neuhradila opravu? Eva Fraňková, Jan Jedlička, Lukáš Červený

Fotogalerie
12 fotografií