„S Bleskem hraju úplně vždycky. Peníze jsem vyhrála ale úplně poprvé. Měla jsem ohromnou radost,“ svěřuje se paní Hana, která čte Blesk každodenně dvě desítky let. Jediné, co musela, bylo nasadit roušku a vyběhnout z domu. Hned spěchala s vítězným kuponem na pobočku České pošty, kde jí peníze vyplatili.

Nové omítky

Použije je jako menší příspěvek na chystanou rekonstrukci domu, bude za ně několik pytlů materiálu na omítky. „Barák jsme od tchyně dostali letos v lednu. Opravit potřebuje jako sůl. Po zateplení se totiž v rozích místností objevila plíseň,“ svěřila se invalidní důchodkyně, která dlouhá léta pracovala jako sanitářka v ústavu sociální péče ve svojšickém zámku.

„Místnosti se musí obouchat na kámen a udělat znovu. Taky doděláme verandu,“ plánuje. Má velkou výhodu, že nemusí shánět, a taky platit, řemeslníky. „Manžel Josef je zedník a teď půjde do důchodu, tak bude mít alespoň co dělat a konečně se do toho pustíme,“ směje se.

Rozkvetlá radost

Vyhrát a neudělat si radost ale podle paní Hany nejde. „Miluji kytičky, takže si nějakou koupím. Abych přivolala jaro,“ těší se věrná čtenářka Blesku a dodala: „Čteme Blesk každý den, celá naše rodina.“

A jak se dá vyhrát nějaká pěkná sumička? 1. Kupte si deník Blesk nebo Nedělní Blesk (pořiďte si libovolný počet výtisků a zvyšte šanci na výhru!). 2. Odtrhněte perforovaný pásek na kuponu nalepeném na titulní straně. Okamžitě víte, na čem jste!

Co s pěti tisícovkami udělali jiní výherci?

„Blesk jsem si koupil, abych měl co číst v čekárně u doktora. Že jsem vyhrál pět tisíc, mne strašně překvapilo. Nikdy v životě jsem totiž nic nevyhrál, až teď,“ svěřuje se bývalý informatik Zdeněk Bím (52) z Malšic u Tábora. „Jsem invalida, takže každá koruna je pro mne dobrá. Hodně rád čtu a jsem fanoušek fantasy. Výhru tak vrazím do knížek, až mě něco zaujme. Možná si koupím i nějakou videohru,“ vysvětlil.

Z vyhrané pětitisícovky v Trháku Blesku se těší i maminka na rodičovské dovolené Tereza Matelová (29) z obce Brusné u Bystřice pod Hostýnem. „Měla jsem velikou radost. Přestěhovali jsme se do novostavby a nutně potřebujeme nějaké nové spotřebiče. Výhru ihned použijeme na nákup sušičky,“ svěřila se a vysvětlila: „Máme roční dítě a toho prádla je tolik, že se nám sušička bude rozhodně hodit.“

Na běžné živobytí zase dá pět tisíc korun trhnutých z obálky Blesku důchodce Václav Koranda (72) z Košic u Soběslavi. „Blesk kupuji už určitě přes deset let. Soutěžím s ním každý rok. Peníze jsem vyhrál až teď,“ radoval se penzista a dodal: „Nakoupím, co budu zrovna potřebovat. To víte, radost byla veliká, pět tisíc na ulici jen tak nenajdu.“

Video
Video se připravuje ...

Výherce 10 000 korun v DENNÍ HŘE Trháku Josef Buchta z Rašova (56) má zálibu ve focení Hynek Zdeněk, blesk.cz