Výhra udělala Janu Kadlecovi radost. „Blesk kupuji pravidelně od chvíle, kdy začal vycházet. Účastním se všech her, ale zatím jsem štěstí neměl. Až teď. A hned taková pěkná sumička,“ usmíval se senior. O tom, jak naloží s výhrou, má jasno.

Nejdříve vezmu ženu a děti na pěknou večeři. Dcera žije také tady v Sokolově, ale syn až na Moravě. Slíbil, že přijede na Velikonoce, tak o musím nějak naplánovat,“ řekl pan Kadlec. Zbytek peněz pak vrazí do zubaře.

Peníze na korunku

Potřebuji novou korunku, a to víte, hodně to podražilo. Jedna už vyjde na sedm tisíc, takže ty peníze se teď budou hodit,“ svěřil se pan Kadlec s tím, že větší sumu ještě nikdy nevyhrál. „Občas vsadím Sportku, ale více než pár stovek se mi vyhrát nepoštěstilo. Ještě jsem před lety na plese vyhrál v tombole koloběžku, ale to už je opravdu dávno,“ popisoval s úsměvem šťastný výherce.

Sám pochází z jihu Čech, do Sokolova přišel s rodiči po válce. „A manželku jsem si přivezl ze Slovenska, z Bratislavy. Byl jsem tam na vojně,“ vzpomínal výherce. Se ženou letos oslaví 58 společných let. „Doufám, že se nám povede i ta šedesátka, byl bych moc rád,“ přeje si Jan Kadlec.