Falciani, který větší podrobnosti v rozhovoru s Le Parisien neposkytl, pouze uvedl, že daňové úřady řady zemí mají přístup k mnohem většímu množství dat, než média, včetně francouzského deníku Le Monde a Mezinárodního sdružení investigativních novinářů (ICIJ), které s nejnovějšími informacemi přicházejí.
Na dotaz, zda bylo zapojeno více klientů než oněch 106.000, o kterých psal Le Monde, Falciani odpověděl: "Samozřejmě, že jich je mnohem víc, než kolik jich mají novináři. V dokumentech, které jsem předal, byly miliony transakcí."
Banka HSBC v neděli v oficiálním prohlášení přiznala, že v její švýcarské pobočce v minulosti docházelo k nesrovnalostem. Připustila, že právě tato pobočka měla o něco nižší standardy než mateřská instituce.
Le Monde a ICIJ v pondělí podrobněji informovaly o systému obcházení daňových povinností pod taktovkou švýcarských bankéřů. Na rozkrývání případu se podílelo více než 150 novinářů z celého světa, podle nichž bylo takto ukryto 180,6 miliardy eur (přes pět bilionů Kč) patřících kromě více než 100.000 lidí také 20.000 offshoreových společností.
ICIJ upozorňuje na své stránce, že nemá v úmyslu tvrdit nebo naznačovat, že každá osoba, společnost nebo jiný subjekt zahrnutý do zveřejněného seznamu porušil zákon nebo jinak jednal nepřijatelně. Dodává, že používání švýcarských bankovních účtů a fondů samo o sobě je legální.
HSBC prý ale dlouhá léta pomáhala svým bohatým klientům vyhýbat se placení daní a spravovala černá konta desítkám tisíc zákazníků z celého světa, včetně zločinců a obchodníků se zbraněmi, ale i známých podnikatelů, politiků a celebrit. Na seznamu majitelů účtů jsou občané z více než 200 zemí, včetně lidí z České republiky.
Podle italského listu Corriere della Sera vychází Falcianimu příští týden kniha v italštině s titulem La cassaforte degli evasori (Trezor neplatičů daní), v níž autor uvádí, že švýcarská pobočka HSBC měla obrovský zisk především díky 60 nejbohatším zákazníkům z řad soukromníků, firem a investičních fondů.
Zmiňuje se také o tom, že bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy vydíral řeckého premiéra Jorgose Papandrea, aby přijal podmínky mezinárodních věřitelů ohledně mezinárodního záchranného programu pro bankrotující Řecko. Vyhrožoval mu zveřejněním informace z uniklých dat o tom, že Papandreova matka Margarita vyvedla z Řecka do HSBC 500 milionů eur z rodinného majetku, aby ho uchránila před zdaněním. Papandreu chtěl o zahraniční pomoci nakonec vyhlásit referendum, ale jeho vláda v listopadu 2011 padla.