Zákazníci si mohou pořídit nálepky s nabízenými vzory, nebo si vytvořit vlastní motiv z obrázků či fotografií.
"Zájem stále stoupá. Můžeme říci, že od počátku je nyní trojnásobný. Zlepšila se efektivita poměru mezi počtem návštěv portálu a množstvím objednávek. To svědčí o tom, že se trh s tímto produktem začíná otvírat a míří ke svému růstu," řekl ČTK Jiří Bušek z portálu Skinzone.cz, který nabízí nálepky od loňského prosince.
Rostoucí poptávku sleduje i provozovatel webu Skinbook.cz Marek Nebesář, který nabízí samolepky od loňského března. "Zájem se od počátku zhruba každý čtvrt rok zdvojnásobí," řekl. V nápadu nabízet samolepky sehrál roli nárůst prodeje notebooků v posledních letech. "Přivedlo nás to na myšlenku pokusit se od sebe odlišit víceméně jen šedivé přístroje," vysvětlil Nebesář.
Dodal, že každý měsíc se prodá zhruba 1000 nálepek. Další nárůst prodeje očekává Nebesář před Vánoci. Rostoucí touha lidí po hezčím designu notebooků svědčí o originalitě českých zákazníků. "Většinového zákazníka můžeme popsat jako člověka, který se rád odlišuje, má rád designové věci a volí polep notebooku jako doplněk ke své image," řekl Bušek.
Lidé si mohou vybírat z několika stovek nabízených motivů, u kterých jde na webu vyzkoušet, jak budou nálepky na počítači vypadat. Přesné přilnutí samolepek zajišťují výřezy, které jsou v souladu s notebooky většiny hlavních značek. Cena samolepek se pohybuje kolem 300 korun.
"Druhá kůže" nezkrášlí jen notebooky, ale také digitální fotoaparáty. "Zájem o skiny stoupá souběžně s povědomím o nich. Sázíme na lidskou schopnost demonstrace toho, co jen tak někdo nemá," řekl ČTK Martin Jurásek z firmy Olympus, která nabízí polepy na fotoaparáty řady µ [mju:] od letošního května. Skiny stojí 149 korun.
Stejně jako u notebooků si lidé mohou zvolit z vlastních nebo nabízených obrázků, které preferuje přes 90 procent zákazníků. "Za klíčový zde považuji fakt, že je z čeho vybírat. Zákazník pak logicky považuje duplicitu za méně pravděpodobnou a nebojí si zvolit z nabízených variant," myslí si Jurásek.
Zájemci o samolepky na notebooky jsou o něco originálnější. Nabízené návrhy z oblasti hudby, abstrakce, fauny, flóry a dalších témat využívá podle prodejců zhruba 60 procent zákazníků.