Video
délka: 01:12.43

Destruction AllStars - trailer PlayStation

V dobách první konzole PlayStation byla velmi populární série Destruction Derby, v níž nešlo jenom o to dojet do cíle první. Mnohdy bylo důležitější udělat z vozů soupeřů hromádku šrotu. Nyní je tu éra PlayStation 5, v jejímž počátku vyšla novinka Destruction AllStars, která má s legendární sérií společné některé body. Ano, jde o bouračky vozů. Jinak se hra vydává vlastní cestou.

Za volantem i po svých

Jde o multiplayerovou onlinovku určenou až pro 16 hráčů. Hlavním úkolem za volantem je bourat do aut protivníků, čímž většinou získáváte body nebo alespoň demolujete jejich vozy. Upalovat budete také po svých, když vyskočíte z auta, hopsáte jako pomatení, přebíráte káry soupeřů, běháte po zdech a sbíráte krystaly odemykající speciální schopnosti hrdiny nebo funkci vozu. Ty jsou až příliš klasické.

Destruction AllStars pro PlayStation 5.

Jde o neviditelnost, štít, radar, kotouče z cirkulárky připevněné na karoserii nebo plameny, které za sebou necháte v aréně po rozpálených kolech. Každá kára i hrdina mají vlastní speciality. Postavy jsou bohužel až příliš generické. Je tu svalnatý mexický zápasník Lucha libre v masce, nebinární osoba, emo blonďák, potetovaný svalovec v masce, další maskovaná hrdinka atd. Celkem jich je 16.

Zpropadené mikrotransakce

Nikdo nevyčnívá a všechny tyto archetypy jste už viděli jinde. Hra má offline tutoriál, arkádový režim, který nabízí víceméně volné zápasení a sérii výzev. Ta je však uzamčena mikrotransakcemi. Pokud se k nim chcete dostat, tak vyjma první série, která je výjimkou, za ně budete muset zaplatit skutečnými penězi. A to chtít nebudete, protože za to hra nestojí. Zpočátku dokáže na pár chvil zabavit.

Destruction AllStars pro PlayStation 5.

Bohužel jí dojde extrémně rychle dech. Nudit mě začala už po dvou hodinách. Destruction AllStars totiž sužuje zoufale málo obsahu. Hra má pouhé tři arény v několika obdobách. Rozdíly jsou v nich přitom minimální. Jedna vypadá jako druhá. K tomu má hra jenom čtyři režimy. Ne, nedělám si srandu. Prvním je Mayhem, což je variace na klasický deathmatch. Určený je pro sólo jízdu.

Tragicky málo obsaho

Stejně jako druhý mód Gridfall, v němž jde o vystrčení soupeřů z neustále se zmenšující arény. To už zábava moc není. Hra v tomto režimu navíc končí často až příliš brzy. Další dva jsou týmové záležitosti. Carnado je jasně nejzábavnějším módem celé videohry. Za bourání do protivníků získáváte body, které pak musíte odvést do středu arény do tornáda, kde se po zničení vaší káry přičtou týmu.

Destruction AllStars pro PlayStation 5.

Pokud vás s body zlikviduje protivník, přijdete o ně. Carnado je vážně chytlavý režim. Čtvrtým módem je Stockpille, kde vypadávají ze soupeřů po nárazu ozubená kola, která pak máte dovézt na jeden ze tří označených bodů. Který tým jich bude mít na konci klání nejvíc, vyhrává. Při hraní Stockpille jsem se ani jednou nebavil. A to je vše, dámy a pánové, další režim už ve hře nenajdete.

Pofiderní matchmaking

Vzhledem k tomu, že jde o víceméně výhradně online záležitost, překvapí, jak špatný je matchmaking. Mnohdy se mi vůbec nedařilo dostat se do hry a musel jsem ji restartovat. To je u titulu, který hraje hodně lidí, podivné. Když jsem rozehrál hru, nikdy nespadla a byla plynulá, ale ne vždy jsem se do ní přes matchmakiong probojoval. Proč hraje Destruction AllStars tolik lidí, když je hra nic moc?

Destruction AllStars pro PlayStation 5.

Je totiž zdarma v rámci předplacené služby PlayStation Plus. V Sony se naštěstí moudře rozhodli hru nevydat za plánovanou cenu. Dva tisíce by za ni nedal nikdo příčetný. Co se vizuální stránky Destruction AllStars týče, je pestrobarevná, komiksová a ostrá, ale z grafiky si na zadek nesednete. Ozvučení je normální a hudba nevýrazná. Zazní trocha trapu, ale většinou jen v menu.

Slušná podpora ovladače DualSense

Alespoň, že se vývojáři zaměřili na podporu ovladače DualSense. Při hraní je znatelně cítit haptická odezva. Gamepad různorodě vibruje podle toho, zda běžíte nebo jedete v autě. Rozdíly v řízení vozů jsou také znát. Stejně jako stlačení adaptivních spouští. U větších a těžších vozů je šlápnutí na plyn o poznání těžší. Destruction AllStars si určitě vyzkoušejte, když je zdarma. Domnívám se však, že hra brzy upadne do zapomnění.

P.S. Destruction AllStars si můžete stáhnout zdarma v rámci členství PlayStation Plus až do 5. dubna 2021.

Fotogalerie
70 fotografií

Hodnocení Blesk.cz: 40 %

Plusy:
 
Propracovaná podpora ovladače DualSense
Na pár okamžiků pobaví
Carnado je super režim
Zdarma v rámci PlayStation Plus
 
Minusy:
Zoufale málo obsahu
Otravné mikrotransakce
Problémy s matchmakingem
Generičtí závodníci
 
Infobox
Datum vydání: 2. únor 2021
Platforma:  PlayStation 5
Cena: Zdarma pro předplatitele PS Plus
Výrobce: Lucid Games
Vydavatel: Sony Interactive Entertainment
Distributor v ČR: Sony
Jazyk: 
Oficiální stránka hry