Video
Video se připravuje ...

The Dark Pictures Anthology: Little Hope trailer Bandai Namco

Máme tu další interaktivní film od vývojářského studia Supermassive Games. Skutečně to není videohra v pravém slova smyslu, takže pokud si chcete opravdu zahrát, zvolit musíte jiný titul. Britský vývojářský tým má s tímto žánrem bohaté zkušenosti. Stojí totiž za slavným interaktivním hororem Until Dawn, i jeho pokračováními Until Dawn: Rush of Blood a The Impatient, která se však od originálu žánrově vzdálila. Loni se vrátili tvůrci k tomu, co jim jde nejlíp.

Strašidelné město Little Hope

The Dark Pictures Anthology: Man of Medan odehrávající se v Pacifickém oceánu sice nebyl kdovíjaký zázrak, ale příznivce interaktivních hororů potěšil. Volné pokračování The Dark Pictures Anthology: Little Hope má naprosto odlišné reálie. Odlehlé město nejvíce připomíná legendární herní Silent Hill, od kterého si také mnoho vypůjčuje. Ať už je to zmíněný mlžný opar, temná atmosféra nebo design některých monster. Příběh je o poznání lepší než v Man od Medan.

The Dark Pictures Anthology: Little Hope pro PlayStation 4.
Autor: Blesk.cz - Ladislav Leimer

Hlavní hrdinové však příliš sympatičtí nejsou. Protagonistou je Andrew, kterého ztvárňuje známý Will Poulter (horor Slunovrat nebo komedie Millerovi na tripu) a se kterým jediným se hráč dokáže jakž takž ztotožnit. Na školní výlet vyrazil se svými spolužáky a učitelem Johnem. Ten je těžko autoritu hledající zmatkař, kterého ostatní moc neposlouchají. Zbytek party tvoří koketa Taylor, její tajný přítel Daniel a Angela, která se ke studiu vrátila na stará kolena.

O životě, nebo smrti hrdinů rozhodnete vy

O životě a smrti těchto postav bude rozhodovat právě hráč nebo hráči. Little Hope totiž nabízí stejně jako její předchůdce zajímavé formy multiplayeru. Sdílený příběh nabízí možnost hrát kooperativně online. Mnohem zajímavější je ale filmová noc, které se může zúčastnit až pět lidí v jedné místnosti. Stačí jim přitom jeden ovladač. Na počátku hry se určí, kdo bude ovládat koho, a pak může zábava začít. Příběh se točí kolem čarodějnic, duchů a prolínajících se časových linií.

The Dark Pictures Anthology: Little Hope pro PlayStation 4.
Autor: Blesk.cz - Ladislav Leimer

Jedna z nich se odehrává v současnosti, další v 70. letech a poslední v 17. století, kdy v Little Hope docházelo k upalování čarodějnic. Druhý díl hororové antologie je o poznání strašidelnější než Man of Medan. Stejně jako jeho vypráví i tentokrát příběh kurátor. Atmosféra je dobrá a přiznám se, že jsem se párkrát dokonce lekl tak, že jsem nahlas k nelibosti sousedů vyjekl. V některých úsecích jsem však usínal. Celkově je ale Little Hope opravdovým hororem se zajímavým příběhem. Zvláště jeho konec je vypečený. Tedy spíše konce.

Typický interaktivní film

Je jich totiž několik. Little Hope je klasickým interaktivním filmem, v němž si volíte rozhodnutí, takže záleží na vás, jakým směrem se bude story vyvíjet. Opakované „hraní“ se tedy alespoň jednou vyplatí. Schéma interaktivního filmu je stále stejné. Procházíte se lineárními lokacemi a hledáte předmět, který spustí další videosekvenci. Někdy narazíte na předtuchu, která napoví, jak někdo z vaší party může, ale nemusí zemřít. Když vás něco napadne, spustí se quick time event (QTE).

The Dark Pictures Anthology: Little Hope pro PlayStation 4.
Autor: Blesk.cz - Ladislav Leimer

Tlačítka zobrazená na televizi musíte zmáčknout včas, nebo bude zle. Tento systém není dobrý ani zábavný. Vizuálně vypadá hra velmi dobře. Zvláště modely postav a konkrétně jejich obličeje jsou propracované. Mimika hrdinů je neuvěřitelně realistická. Chce to ale mít konzoli, která zvládá HDR (PS4 Pro, Xbox One S/X), aby dobře znázorňovala černou i šedivou barvu. Hra se totiž odehrává výhradně v noci. Dabing je naprosto profesionální, zvukové efekty jsou skvělé a hudba neurazí.

Další díl zase za rok

Little Hope nepřináší nic nového pod sluncem, což někomu může vadit. Je fakt, že takovýchto interaktivních filmů už to bylo hafo. Druhý díl The Dark Pictures Anthology je však rozhodně povedenější, zábavnější i strašidelnější než Man of Medan. Jeho životnost se pohybuje kolem pěti hodin. S touto sérií se rozhodně nesetkáváme naposled. Po „dohrání“ Little Hope totiž následuje trailer na The Dark Pictures Anthology: House of Ashes, který se bude odehrávat v Afghánistánu a jeho hlavní hrdinku ztvární Ashley Tisdale.

Fotogalerie
63 fotografií

Hodnocení Blesk.cz: 69 %

Plusy:
Hororová atmosféra
Děsivé lekačky
Povedený mulltiplayer
Opakované hraní se vyplatí
Hezká grafika
 
Minusy:
Nic nového pod sluncem
Otravné quick time eventy
 
Infobox
Datum vydání: 30. říjen 2020
Platformy: PlayStation 4 (testováno na PS4 Pro), Xbox One, PC
Cena: 899 Kč, 699 Kč (PC)
Výrobce: Supermassive Games
Vydavatel: Bandai Namco Entertainment
Distributor v ČR: Cenega
Jazyk: AJ
Oficiální stránka hry