Galax nabízí dva modely – GeForce RTX 2070 Super a GeForce RTX 2080 Super v takzvané „EX Pink Edition“, kdy je nejen kryt chladiče vyveden v růžové barvě, ale i dva šedé 10cm ventilátory jsou při provozu podsvícené růžovými LED. Výrobce zašel i tak daleko, že deska karty (PCB) i backplate jsou vyvedené v bílé barvě a růžové barvě.

Karty jsou již z výroby mírně přetaktované, verze RTX 2070 Super má jádro na frekvenci 1 815 MHz a RTX 2080 Super pak 1 845 MHz. Pomocí dodávaného software lze ale jedním klikem dosáhnout ještě dalšího zvýšení frekvencí. Dodatečné napájení je řešené pomocí 8pinového a 6pinového PCI Express konektoru.

TIP: Karty Geforce RTX 2080 Super a 2070 Super míří do notebooků, Nvidia ale odhalila mnohem víc

Jednou z výhod je velmi tiché chlazení – v režimu desktopu a při nenáročném použití se ventilátory přestanou točit, takže karta negeneruje žádný hluk. Mezi porty nabízí tři Displayporty 1.4 a jeden HDMI 2.0b.

Ceny zatím nebyly zveřejněny.

V aktuálním vydání Computeru jsme otestovali celkem 21 grafických karet. Časopis si můžete objednat snadno a rychle přes iKiosek.cz, a to v tištěné i elektronické verzi.