Video
délka: 01:00.05

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order trailer Nintendo/Marvel

Žijeme v době, kdy jsou superhrdinové na výsluní. Kina bere útokem nekonečná filmová sága Marvel Cinematic Universe, seriálů s postavami z komiksů už se člověk ani nedopočítá a konečně se začínáme dočkávat i povedených videoher. Po úspěšném Marvel’s Spider-Manovi je tu pokračování kooperativní bojovky Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order (MUA3:TBO), které vyšlo exkluzivně pro Nintendo Switch.

Obří výběr superhrdinů

Thanosovi, jeho následovníkům z Black Order i dalším padouchům se postaví přes 40 superhrdinů z nejrůznějších komiksů. Každý má různé schopnosti, silné i slabé stránky. Nechybí slavný a neustále se zdravící Wolverine, hromotluk Hluk či bůh hromu Thor. A mnoho, mnoho dalších. Kromě klasického slabého a silného útoku má každý ze superhrdinů čtyři speciální ataky, které si postupně zpřístupníte. Váš čtyřčlenný tým může taky napadnout nepřátele společným superútokem.

Sestavte si tým snů

Jak bude silný, záleží na tom, z jakých členů ho sestavíte. Avengers to jde nejlépe pohromadě a stejně tak docílíte lepší souhry, když budete mít v partě samé pavoučí hrdiny. Za likvidaci nepřátel získáváte zkušenosti, které poté proměníte ve vylepšování vlastních schopností a získávání nových. Supehrdiny můžete také vybavit ISO-8 krystaly, které jim dodají další nové schopnosti. Někdy je to však něco za něco. Například posílíte superhrdinovu obranu, ale oslabíte jeho útok.

RPG prvků mohlo být více

RPG prvky jsou fajn, ale mohlo by jich být ve hře přece jenom více. Další cenné zkušenosti pro vylepšování lze získat mimo hlavní hru i v nepovinných a dosti obtížných arénách. Stejně jako některé další postavy. Výběr bojovníků lze rozšířit i placeným DLC. X-Meni Colossus a Cyclops ale byli přidáni do hry po jejím vydání zdarma. MUA3:TBO je dobrá bojovka, kterou oceníte sami s přepínáním mezi postavami, ale nejvíce si ji užijete s kamarády.

Multiplayer je parádní

Nejlepší je hrát samozřejmě s přáteli v jednom obýváku. Ani online možnost však není vůbec špatná. Hrát lze samozřejmě až ve čtyřech hráčích. Nejzábavnějšími okamžiky v asi 12 hodin trvající kampani jsou souboje s bossy. Zatímco řadoví vám zatopí, jen když jsou v hojné převaze, bossové jsou obtížní vždy. Navíc musíte přijít vždy se správnou taktikou, jak na ně. Lokace, ve kterých se budete pohybovat, poznáte z předloh. Je však čistě lineární. Co se technického zpracování týče, ohromila mě grafická podoba všech superhrdinů, antihrdinů a padouchů.

Jedna z nejlepších her pro Switch současnosti

Jsou detailní a všichni vypadají parádně. Řadové postavy na tom jsou o poznání hůře a ani prostředí neohromí, ale celkově vizuální stránka ujde. Zlobí však často kamera. Neustále míří kamkoliv než jen tam, kde byste ji chtěli mít. Často je také příliš vysoko, takže jsou všichni superhrdinové prťaví jako Ant-Man. Dabing je pak prvotřídní a hudba neurazí. Pokud jste tedy fandové marvelovek, tohle je hra, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít – ať už na cestách, nebo doma u televize. Jde o jednu z nejlepších her pro Switch za poslední dobu.

Fotogalerie
142 fotografií

Hodnocení Blesk.cz: 80 %

Plusy:
Povedená bojovka s RPG prvky
Obrovské množství superhrdinů
Bombastický multiplayer
Souboje s bossy
Skvěle vytěžená licence

Minusy:
Potíže s kamerou
RPG prvků by mohlo být více

Infobox
Datum vydání: 19. červenec 2019
Platformy: Switch
Cena: 1599 Kč
Výrobce: Team Ninja
Vydavatel: Nintendo
Distributor v ČR: ConQuest
Jazyk: AJ
Oficiální stránka hry