Video
délka: 01:18
720p 360p

Mario + Rabbids: Kingdom Battle trailer Nintendo

Příběh je ulítlý tak moc, aby v něm mohli vystupovat kválíci. Obrovská fanynka Maria vynalezla zařízení připomínající virtuální realitu, jenž je schopné spojit dva předměty dohromady. Jenže jakmile se do toho zapletou zpropadení kválíci, je zle. Dva nesourodé světy se zapletou do sebe a z Houbového království se stává chaos, který může zastavit jenom Mario se svojí bandou. Jenom oni to ale nezvládnou. Zapotřebí bude i pár kválíků, kteří jim k nastolení pořádku v pohádkovém světě dopomohou. Když hru spustíte, všimnete si, že nevymizely dvě základní ingredience her s Mariem a kválíky.

Ze světa kníratého instalatéra je to nádech pohádkovosti na každém kroku. Houbové království je i přes svou zkorumpovanost stále roztomilé a pestrobarevné. Vážně, grafika je na poměry Nintenda Switch top. A animace postav? Wow! Jako z animáku. Ze světa kválíků si pak hra bere maximální šílenost a ztřeštěný humor, který je po kválíky tolik typický. A vezte, že se ušáci rozhodně nedrží zpátky. Na vaši bránici útočí v plné polní. Než dojde k samotným soubojům, budete se procházet jednotlivými světy. V nich vás čeká ikonické sbírání mincí, hledání skrytých truhel i řešení hlavolamů.

Toad v nebezpečí
Soubojový systém ze všeho nejvíc připomíná sérii XCOM. Vše rozloženo na tahy na bojišti rozděleném na čtverce. Hra umně zobrazuje, kam se můžete vydat, na koho s procentuální šancí můžete zaútočit, a pomáhá vám vymyslet na protivníky strategii. Pokud nejste zkušení, povede vás i za ručičku. Myslíme tím, že se zpřístupní lehký režim, který vám zvýší zdraví. Zkušení stratégové nad ním možná budou ohrnovat nos, ale my tuto možnost vítáme. I když hra vypadá dětsky, pro děti určená rozhodně není a každý má právo tuto pecku projít.

Každá postava má tři tahy, kterými rozhodne o pohybu, útoku i použití speciální schopnosti. Pohyb je umně zpracován a hra jde o mnoho dál než série XCOM. Postavy, jejichž povolání jsou rozdílná, totiž spolupracují ve stylu Mariova hopsání. Mohou vás odrazit a vy tak získáte další políčka k posunu. Trefné a skvělé. Navíc postavy kválíků umí útočné skluzy, což v praxi znamená, že na cestě za cílem srazí protivníky. Tohle je mnohem živější verze XCOM plná nápaditých komb a možností. Jediné, co je ruší, jsou technické chyby a zpomalení. Občas se textury překryjí nebo něco zacuká.

Luigi v akci

Na svých dobrodružstvích se utkáte s celou řadou protivných kválíků i nápaditých bossů. Abyste proti nim měli šanci, budete se muset vybavit hlavními i vedlejšími zbraněmi a umně složit tým. Do party můžete vzít Maria, Luigiho, princeznu Peach, Yoshiho a jejich králičí verze. Vzhledem k jejich rozličným schopnostem je zapotřebí složit tým tak, aby se dokázal postavit většině hrozbám. Ne, tohle není dětská hříčka, tohle je obsáhlá strategie, která vydrží na minimálně 20 hodin a pro většinu hráčů pravděpodobně i víc.

Po splnění každé kapitoly si navíc můžete zahrát úrovně i kooperativně. Množství postav ve vašem týmu vzroste ze tří na čtyři, jde však o režim, který je přítomný jenom v lokální podobě. Online chybí. Mario + Rabbids: Kingdom Battle je celkově hodně netradiční, ale přesto pohlcující dílo, které by si neměl žádný fanda Maria a kválíků nechat ujít. Sice to není hra, kvůli které byste si měli pořídit Nintendo Switch, ale pokud tuto konzoli vlastníte, jde o povinnost. Patří totiž k těm nejlepším hrám na danou platformu. Kdo by to řekl, že? ;)

Fotogalerie
52 fotografií

Hodnocení Blesk.cz: 8/10

Plusy:
Skvělé skloubení Maria i kválíků
Pestrobarevná grafika
Propracovaná tahová strategie
Nápaditý soubojový systém včetně skoků
Zábavné sbírání mincí a řešení hlavolamů
Dlouhá životnost
Třeskutý humor

Minusy:
Několik technických chybiček
Chybí online kooperace

 

Infobox
Datum vydání: 29. srpna 2017
Platformy: Nintendo Switch
Cena: 1499 Kč
Výrobce: Ubisoft Paris & Milan
Vydavatel: Ubisoft
Distributor v ČR: ConQuest
Jazyk: AJ