Společně se sériemi jako Mortal Kombat a Street Fighter patří Tekken k těm nejznámějším bojovkám vůbec. Hned v roce 1995, kdy vyšel první díl v arkádách a později se dostal i na PlayStation, si získal velkou popularitu. Největší boom pak přišel s třetím dílem, který byl dlouhé roky považován za nejlepší bojovku vůbec. Následující díl Tekken Tag Tournament přinesl souboje dvou proti dvěma a série se stala nadobro kultovní.

Další díly však byly slabší a laťku zvedl až Tekken Tag Tournament 2. A od té doby fanoušci čekají na další řadový díl a čekají, čekají… Byť ještě není stanoveno přesné datum vydání, víme od vydavatele Namco Bandai Entertainment, že se na trh dostane na začátku letošního roku. Možná brzy po 28. březnu, kdy končí provoz serverů převážně online titulu Tekken Revolution. Jisté však je, že hra vyjde brzy.

I když název mate, nebude Tekken 7 konverzí stejnojmenné videohry z arkád. Jde o jiný titul. Stejně jako tomu bylo u konzolové verze šestky, i sedmička bude předělanou verzí bohatší verze. Jde o Tekken 7: Fated Retribution, která přinesla vylepšenou grafiku a více hratelných postav včetně hostujícího Akumy ze série Street Fighter. Hráči tak dostanou kompletní verzi hry, což se cení.

Konzolový Tekken 7 bude prvním dílem, který vyjde na konzole PlayStation 4 a Xbox One. Co je však revoluční, poprvé v historii vyjde i na PC. K dispozici bude prostřednictvím služby Steam. Tvůrci se dušují, že sedmička bude mít dosud nejpropracovanější příběh, který bude rozpleten v novém Story režimu. A věříme jim. I když šlo vždy o bojovku, příběh zaměřený na nevraživost mezi bojovníky byl vždy výživný.

Z herního hlediska půjde o klasiku a vylepšení model z předchozích dílů. Každé končetině zápasníka je vždy přiřazeno jedno tlačítko. Vrací se téměř všichni známí a znepřátelení Mishimové. Kazuya bude mít spadeno na otce Heihachiho, který ho kdysi hodil do sopky a zanechal napospas smrti. On však povstal z mrtvých a hod do vulkánu mu oplatil. Své k tomu řekne i Kazuyův syn Jin Kazama, který se příslušnosti k rodině Mishimových zřekl. A co je nejhustější, poprvé se objeví Kazumi Mishima, Heihachiho dávno zesnulá manželka a Kazuyova matka.

Jak moc se těšíme: 90 %

Fotogalerie
16 fotografií