Video
délka: 02:52

Trailer na videohru Call of Duty: Infinite Warfare Activision

Série Call of Duty se s postupem času proměnila ze střílečky v historických dobách druhé světové války v akci zaměřenou na moderní konflikty, z níž se nakonec stalo čistokrevné sci-fi. A jsme za to rádi. Ať si bručouni říkají, co chtějí. Jde totiž o jeden z nejlepších dílů celé ságy. A to je co říct.

Příběh se odehrává v budoucnosti, ve které lidstvo vyplýtvalo všechny zdroje Země. Začalo proto kolonizovat i ostatní planety sluneční soustavy a jejich měsíce. A zrovna na Marsu se z osadníků stali krvežízniví dobyvatelé, kteří chtějí rodnou planetu lidstva vyplenit a její obyvatele vyhladit.

Kit Harington jako admirál Salen Kotch
Tuto frakci, jejíž název snadno zapomenete, vede admirál Salen Kotch. Padoucha ve hře ztvárňuje Kit Harington známý jako Jon Sníh ze seriálu Hra o trůny. I když je jeho oponent a hlavní hrdina kapitán Nick Reyes (Brian Bloom) příliš generickým vojákem s předem známými morálními zásadami, má hra jiné hvězdy.

Ve hře září David Harewood (Martian Manhuter ze seriálu Supergirl) jako seržant Usef Omar, mihne se v ní MMA zápasník Conor McGregor nebo závodník Lewis Hamilton a i zbytek hrdinů není k zahození. Největší hvězda hry však lidskou tvář nemá. Je jí robot Ethan, který do Infinite Warfare přináší nejvíc humoru i emocí. A je moc cool.

Robot Ethan je nejlepší postavou celé hry.
Příběh jako takový je typický pro videohry s vojenskou tematikou, ale odsýpá. Trochu klišé však je, že postavy padají a umírají jako mouchy a stále se obětovávají pro dobro ostatních. Meh. Domovem celé posádky je vesmírná loď Retribution, jejíž útroby učarují fandům sci-fi žánru a v níž procestujete celou naši soustavu.

Call of Duty: Infinite Warfare je klasickou FPS akcí, v níž se prostřílíte řadami nepřátel. Ať už to budou lidé, nebo plechoví roboti, kteří budou k zemi padat po součástkách. Pokud budete úspěšní, můžete jednoho z nich hacknout a obrátit ho proti nepřátelům. Nebo ho rovnou odpálit. A dojde i na obří mech, který budete dálkově navádět na cíl.

Grafika je v Call of Duty: Infinite Warfare parádní.
Díky zasazení do futuristického prostředí naleznete ve zbrojním arzenálu nevídané kousky. Například brokovnici, kterou rozložíte na dva samopaly, pavoučí granáty, které naběhnou na protivníka a odpálí se na něm, antigravitační granáty, které protivníka znehybní ve vzduchu, nebo instantní krycí stěnu.

Zajímavou novinkou jsou mise v otevřeném vesmíru. Budete hopsat po asteroidech, k čemuž se bude hodit i vystřelovací lano. Z paluby Retribution si budete vybírat z hlavních i vedlejších misí, které životnost kampaně prodlouží až k (na poměry žánru slušné) délce sedmi až osmi hodin.

Vesmírné bitvy jsou epické.
Vedlejší mise nejsou vůbec k zahození. Infiltrujete nepřátelské plavidlo, abyste zabili velitele. V jiné lodi se zase pokusíte o záchranu rukojmích. A nakonec dojde i ke zmiňované túře po asteroidech. Největší a nejvýraznější novinkou v sérii jsou ale bitvy ve vesmírné stíhačce Jackal. Ať už v kosmu, nebo na planetách.

Jackala totiž skutečně sami ovládáte, a i když jsou tyto souboje relativně lehké poté, co si ovládání stroje osvojíte, mají šťávu. Budete pálit kulky, rakety i lasery na vesmírné bitevníky i protivníkovy stíhačky. Vyhýbat se jejich protiúderům budete výkruty i obrannou salvou světlic.

Zombie sem a zombie tam

Příběhový mód prostě zaujal a vzal vítr z plachet posměváčkům, kteří Call of Duty: Infinite Warfare nevěřili. A i další režim, který je klasický Zombies, je pecka. Neodehrává se v kosmu, ale na Zemi 80. let v zábavním parku s vesmírnou tematikou. V roli jednoho ze čtyř hrdinů se budete snažit ubránit hordám nemrtvých.

Budete stavět zábrany, získávat nové zbraně a užívat si stylové retro zábavy. Byť není Zombies mód ničím originálním a fandové ho moc dobře znají, je stále zábavný a vtipný. Obsahuje více, než se na první pohled zdá. Od vtipného příběhu až po místnost plnou arkádových her při respawnu. Jako DJ tu navíc vystupuje notorický alkoholik a plavčík David Hasselhoff. Kdo by mu odolal?

Nemrtví se k vám už šourají.
Multiplayer, který v Call of Duty hrají pravidelně miliony hráčů, je také zpět v plné polní. Nepřináší však žádné pořádné novinky a zároveň se v něm dočkáte několik nemilostí. S jeho základní podobou nemáme problém, levely mají obstojný design, ale citelně nám chybí akce v Jackalech jako v singleplayeru.

Systém odměn se zčásti bohužel změnil v drancování beden (loot), v nichž získáte předměty, které často ani kvůli současnému levelu nemůžete použít. A to nad hrou visí velká hrozba mikrotransakcí, kvůli nimž si protihráči za reálné peníze přijdou na vylepšení, kvůli kterým jste u multiplayeru strávili desítky hodin času.

Fotogalerie
32 fotografií
Call of Duty: Infinite Warfare je ale celkově vážně povedené hra. Dobré jméno jí dělá i pěkná grafika s hezkými modely postav, jejich detailními obličeji, krásně zpracovanými planetami, loděmi i celým vesmírem. Hudební doprovod a dabing jsou také na vysoké úrovni. Tak na co čekáte? Hurá do vesmíru!

Call of Duty přehledně na Blesk.cz

Hodnocení Blesk.cz: 8/10

Plusy:
Atraktivní sci-fi reálie
Příběh překvapivě vtáhne
Robot Ethan je skvělá postava
Nadupaný futuristický arzenál
Bitvy ve vesmírných stíhačkách
Multiplayer stále baví

 

Minusy:
Příběh se nevyhnul klišé
Multiplayer bez výrazných novinek
Hra více hráčů bez vesmírných stíhaček
Prapodivný systém získávání odměn v MP
Podlé mikrotransakce

 

Infobox
Datum vydání: 4. listopad 2016
Platformy: PlayStation 4, Xbox One, PC
Cena: 1699 Kč (konzole), 1399 Kč (PC)
Výrobce: Infinity Ward
Vydavatel: Activision
Distributor v ČR: ABC Data
Jazyk: AJ