Video
délka: 00:30.09

Trailer na NHL 16 EA Sports

Be a Pro, propracovaná kariéra, kartičkový režim Ultimate Hockey Team, to vše je zpět a v tak plné síle, že vše připomíná přesilovku. Je jedno, jestli jste kovaný hokejový fanoušek, nebo jste si oblíbili tento rychlý a drsný sport nedávno, NHL 16 učaruje všem, kteří jsou oblibou hokeje pozitivní.
Tým Colorado Avalanche
Pokud hrajete již sportovní videohry od EA Sports nějakou dobu, musí vám být už po pár okamžicích hraní jasné, že vývojáři naslouchali požadavkům samotných hráčů a vytvořili hru, která se jim zavděčí. Ať už toužíte hrát sami kariéru, soupeřit s kamarády na síti, nebo si užívat online nájezdy. NHL 16 ukojí všechny vaše herně-sportovní choutky.

Kariéra je režim, který vás bude dostávat od počátku do konce. Už na farmě v nižší soutěži se budete snažit vyniknout tak, aby si vás vyhlédli hledači talentů pro NHL. Budete hrát za svého stvořeného hráče, ať už muže či ženu, budete čekat na střídačce a snažit se vyvinout. Až zvládnete kariéru, můžete kdykoliv přesedlat na režim Be a Pro.

Česko vs. Bělorusko

Režimů je tolik, že než je vyzkoušíte, tak uběhne celý týden. NHL 16 je nabité režimy, plné obsahu a obsahuje hned několik lig, nejenom zámořskou NHL. Pro našince je důležité, že je přítomná Extraliga ledního hokeje, takže si klidně můžete střihnout hru za Spartu i všechny ostatní týmy.

Největší a nejlepší novinkou hry je pomocný trenér přímo na ledě. Zní to možná divně, ale jde o pomocníka, který vydá hned za deset tutoriálů. Přímo při hraní vám totiž vizuální formou napoví, kam máte pálit, jak střela poletí atd. Jde o skvělou funkci, která z vás nenásilně udělá zkušeného virtuálního hokejistu.

Vhazování
Multiplayer je opět silnou stránkou, ať už si libujete v hraní v obýváku s přáteli, či neznámými hráči po internetu. NHL 16 je přesně tou hrou, která je vhodná na party i poměřování sil s lidmi z celého světa. Hra je skvělá nejenom kvůli obsahu, ale i ovládání a možnostem. Chytání za gólmana je vymazlené do nejmenšího detailu, prostě nádhera.

Hra má navíc několik druhů ovládání, z nichž si musí vybrat opravdu každý. Skill stick je pro ty, kteří dávají přednost realismu a rádi střílí s analogovými páčkami tak, jak hokejisté střílí s hokejkou. Hybridní ovládání je tzv. něco mezi a NHL 94 je klasické retro ovládání, které trochu připomíná bojovku, ale pamětníky potěší.

Fotogalerie
21 fotografií
Dobře, konec o tom, jaké NHL 16 je, všechny stejně tak moc zajímá, jak hra vypadá. Z okolních screenshotů musí být už všem jasné, že hra vypadá báječně. Prezentace od EA Sports je navíc tak parádní, že člověk, který za vámi přijde, nemusí být hned schopný rozeznat hru od živého hokejového přenosu. Jen se podívejte na ty detailní modely postav, neklesající rychlost a detaily typu maskoti. NHL 16 = máte rádi hokej, zahrajte si tuhle hru.

Hodnocení Blesk.cz: 9/10 

Plusy:

Ve všem lepší než předchozí ročník
Návrat hlásí celá řada režimů
Perfektní grafika a prezentace
Ze tří druhů ovládání si vybere každý
Trenér-poradce je skvělý a nenucený tutoriál

 

Minusy:
Pro hokejové fanoušky vysoce návykové

 

Infobox
Datum vydání: 17. září 2015
Platformy: PlayStation 4, Xbox One
Cena: 1799 Kč
Výrobce: EA Sports
Vydavatel: Electronic Arts
Distributor v ČR: Electronic Arts
Jazyk: AJ komentář + CZ titulky