Aplikace Xboxu pro Android umožňuje streamování již několik měsíců, stále však jen v  betaverzi. Na další platformy se prozatím nedostalo a čeká se na vydání právě webové verze. Na té Microsoft nyní interně pracuje a připravuje ji na veřejné testování, jak uvádí web The Verge. Celá služba přitom funguje velmi podobně jako nedávno představené GeForce Now pro prohlížeče.

TIP: Stadia ještě není mrtvá. Letos na službu přibude na 100 nových her včetně Far Cry 6 a FIFA 21

V prohlížeči tak máte přístup ke kompletní knihovně xCloudu a předplatného Game Pass Ultimate. Po spuštění hry se zobrazení přepne do celé obrazovky, stejně jako u GeForce. K ovládání je pak třeba mít připojený ovladač k Xboxu. Podporované jsou prozatím prohlížeče postavené na Chromiu, hlavně tedy Chrome a Edge. Vše by pak mělo být funkční i na telefonech, což je důležité hlavně pro iOS a iPadOS, kde Apple podobné služby jako aplikace blokuje.

Prozatím není zcela jasné, v jaké kvalitě je vše přenášené, základem pro hraní je ale konzole Xbox One S, v průběhu letoška by ale mělo dojít k upgradu na Xbox Series X. Podobné navýšení výkonu ostatně plánuje i Nvidia.

První veřejné testování služby by mělo začít na jaře. Do budoucna by měla být funkce integrována i do vestavěné aplikace Xbox, která je součástí Windows.

Jak funguje streamované hraní na Androidu? Podívejte se:

Video
Video se připravuje ...

Představení streamovací služby Xbox Game Pass Ultimate MobilMania.cz