Čtečkou čárových kódů poté skenujete zboží, které si můžete vložit rovnou do tašky. Až budete mít hotovo, stačí zajít k expresní pokladně a dle instrukcí sejmout na displeji kód, pomocí kterého se pokladna dozví, co jste během nakupování označili. Nakonec zaplatíte klasickou cestu.

TIP: Kaufland si hraje s technologiemi. Zboží oskenujete vlastním mobilem a vyhnete se zdržení u pokladen

Nakupování mobilem bylo zpočátku dostupné jen v Praze na Jarově a v Olomouci, řetězec ale postupně uvolnil novinku i na ostatní obchody v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích, Plzni, Českých Budějovicích, Jihlavě, Karlových Varech, Kladně, Liberci a Znojmě. Od 23. listopadu se pak mobilní K-Scan dostane i na prodejny v Hradci Králové a do Zlína. Od 2. prosince se nakonec dočkají i nákupní geekové v Humpolci a v Písku.

Češi mají nové platební technologie rádi. Patřili jsme k lídrům v zavádění bezkontaktních plateb klasickými kartami (nástup Apple Pay a Google Pay byl bohužel už pomalejší). V případě Kauflandu používá K-Scan 6-12 % nakupujících denně, byť do čísel je zahrnutý i starší způsob skenování pomocí terminálu, který si návštěvník vyzvedne přímo v obchodě.