Facebook startuje streamování freeware hrami, do budoucna však není vyloučeno ani rozšíření o vybrané placené tituly. Všechny hry samozřejmě podporují in-game nákupy, a to prostřednictvím přihlašovacích údajů od Facebooku. Vývojáři her při hraní navíc získají vaše základní údaje a svolení s nimi nakládat dle obchodních podmínek. Všechny aktuálně dostupné hry podporují i cross-play napříč platformami. Při hraní ve webovém prohlížeči můžete potkat spoluhráče hrající na telefonu a naopak.

TIP: Mezi instantními aplikacemi pro Android jsou i hry. Bez instalace si můžete zahrát třeba Final Fantasy

Při přihlášení do služby si aplikace Facebook Gaming převezme vaši fotku a základní údaje z vašeho Facebook profilu. Pokud tyto informace sdílet nechcete, můžete si v účtu vytvořit vlastní jméno či přezdívku a nahrát si vlastní fotografii. Následně už jen stačí vyhledat požadovanou hru a pustit se do hraní. Vedle sebe budou k dispozici stávající instantní hry v HTML5 i streamované tituly, a v ideálním případě byste mezi nimi neměli poznat žádný rozdíl.

Facebook herní službu teprve testuje a v tiskové zprávě se chlubí 200 tisíci aktivními hráči a to jen v několika regionech, mezi které Česko nepatří. Ve webovém prohlížeči ani v mobilní aplikaci si tak zatím nezahrajete Ashpalt 9: LegendsMobile Legends: AdventurePGA Tour Golf ShootoutWWE SuperCard či Solitaire: Arthut's Tale. Brzy by měl mezi hry přibýt i Dirt Bike Unchained a další tituly od vývojářských studií 2K, FunPlus, Gameloft, Glu Mobile, Gram Games, Rovio a Wildlife Studios. A s postupným nárustem dostupných her počítáme i s rozšířením cloudového hraní do dalších regionů.

TIP: Xbox Game Pass Ultimate. Paříme Xbox hry na Androidu a je to parádní zábava

Mobilní aplikace Facebook Gaming je však zatím dost nepřehledná. Facebook do popředí doslova protlačuje streamery a odběr videí doporučených a navrhovaných her. Samotné hry najdete až ve třetí záložce, kde brzy přibydou i výše zmiňované tituly. Facebook pro zařazení her do služby potřebuje přímo od vývojářů obdržet hratelný APK soubor, což znamená, že z cloudového hraní jsou nadobro vyloučeny ty hry, které figurují jen na platformě iOS. Na operační systém od Applu se navíc Facebook Gaming, kvůli restriktivním podmínkám pro cloudové hry, v dohledné době jen tak nedostane.

Video
délka: 00:10.00

Tennis Clash z cloudu (Facebook Gaming) MobilMania.cz