Funkci obraz v obraze má Chrome již poměrně dlouho, nefunguje ale u všech videí. Plná podpora je pochopitelně na Youtube, ale na ostatních webech záleží na vývojáři a použitém přehrávači. Nyní ale Google v Canary verzi Chromu přidal možnost zobrazit si video ve vyskakovacím okně z jakékoliv stránky.

Vše je integrované do nového okna sdružujícího všechny stránky, které aktuálně přehrávají video. Vedle ovládacích tlačítek (jejichž počet opět závisí na vývojáři) tak nově naleznete tlačítko pro vyvolání obrazu v obraze. Po jeho stisknutí se video zobrazí nezávisle na okně prohlížeče a je vždy ukotvené tak, aby bylo vidět.

TIP: 10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

Novinka je dostupná v rámci Canary verze, kde by již měla být automaticky aktivována. Pokud se tak nestalo, můžete si aktivovat funkci skrze stránku about:flags na adrese chrome://flags/#global-media-controls-picture-in-picture.

Aktualizováno: Google má vlastní doplněk pro Chrome, který umožňuje dát jakékoliv video (včetně Netflixu) do nového okna. Po jeho nainstalování stačí u přehrávaného videa stisknout klávesovou zkratku Alt + P.

Zdroj: Android Police