Uživatelé tak přestávají být ovlivněni tím, jaký dosah příspěvek má, a soustředí se více na jeho obsah, obhajuje rozhodnutí Instagram. Pro některé je ale měřítko počtu reakcí důležité, obzvlášť pro marketéry. Proto vznikl doplněk pro Chrome, který informace přidá zpět. 

TIP: Instagram omylem spustil lidem horizontální prohlížení. Ti z toho šíleli

Nový doplněk je užitečným nástrojem pro ty, kteří na Instagram pohlížejí profesně a jsou pro něj data o dosahu příspěvků důležitá. Pro samotné provozovatele účtu je sice počet reakcí stále viditelný, ale pro ostatní už ne. Ve zdrojovém kódu je však informace stále veřejně dostupná, a tak ji doplněk vytáhne.

Pochopitelně to znamená, že je nutné na Instagram pohlížet přes webové prostředí a desktopový prohlížeč, což zrovna u této sítě není moc obvyklé. Ale pro profesní účely je to celkem pohodlné řešení. Kromě počtu lajků u cizích účtů přehledně uvidíte také lajky u všech svých příspěvků hned na profilové stránce. 

K profesním účelům se bude hodit i doplněk Desktop for Instagram, který umožňuje publikaci postů přímo z počítače. Oficiálně to jde totiž jen z mobilu.