Apple totiž nedávno potvrdil, že používá serverová řešení Googlu pro hostování dat v iCloudu. Potvrzení těchto informací se navíc nachází přímo v dokumentu od Applu, který se věnuje bezpečnosti dat.

TIP: Přehled cloudových úložišť - které se aktuálně vyplatí?

V něm se můžete dočíst např. toto: „Každý soubor je rozdělen na bloky a šifrován na iCloudu použitím šifry AES-128 a klíčem odvozeného z obsahu každého bloku, která používá algoritmus SHA-256. Klíče a metadata souboru jsou uložena Applem k odpovídajícímu uživatelskému iCloud účtu. Šifrované bloky dat jsou uloženy použitím služeb třetích stran, jako S3 a Google Cloud Platform, bez jakýchkoliv informací o identitě uživatelů.“

 
Google začal pronajímat vlastní procesor pro umělou inteligenci v cloudu:

Apple dříve využíval serverových služeb Amozonu či platformu Microsoft Azure. Už od roku 2016 však existuje „podezření“, že používá servery Googlu, zejména díky raketovému nárustu využívání služby Cloud Platform. Google se tak i díky Applu v segmentu cloudových služeb dotáhl na zmiňovaný Amazon a Microsoft. Spolupráce s Applem v oblasti cloudových složek je však novodobým precedentem, protože navenek se stále jedná o dva znesvářené protipóly.
Zdroj Apple