Dosud bylo možné panoramatické fotografie na mapách Google najít jen v Praze, částečně v Brně a Ostravě a několika dalších městech ve středních Čechách. Dále pak dálnici D1 a významné kulturní památky Českého Krumlova. Nyní lze z pohodlí domova prozkoumat i oblasti jako například Poděbrady nebo Mariánské Lázně.

Na Street View najdete i celebrity

Díky rozšířeným možnostem Google map lze nalézt na internetu nejenom tisíce obyvatel České republiky, ale i celebrity. Blesk.cz se podařilo nalézt zpěváka Daniela Hůlku. Představitel Drákuly ze stejnojmenného kultovního muzikálu se bavil se dvěma známými u svého terénního vozu. Fotografie pochází ještě z doby, kdy byl Dan štíhlejší. Ještě předtím, než prodělal zákeřný zánět slinivky břišní.

Fotogalerie
4 fotografie

Povolení dostal Google po roce

Google loni po více než roce získal povolení vr fotografování pro Street View pokračovat. Předchozí focení vadilo ochráncům soukromí, a proto Úřad pro ochranu osobních údajů zahájil s Googlem řízení a firma se musela zavázat k některým krokům, které ochranu soukromí při snímkování zvýší.

Rozmazané obličeje a SPZky

Fotodokumentaci firma shromažďovala v průběhu několika měsíců a následně byla zpracovávána pomocí speciální technologie, kdy se pro ochranu soukromí rozostřovaly obličeje a SPZ aut. Funkce Street View navíc umožňuje i dodatečné odstranění snímků. Každý uživatel může označit obrázky k odstranění, které považuje za nevhodné, kliknutím na tlačítko "Nahlásit problém". Zcela vymazat se tak na žádost uživatele může nejen jednotlivec, ale i auto nebo dům.