Pomeje je totiž přesvědčen, že Ivetina náhlá žádost o rozvod, její zrušení televizního natáčení v TV Prima Nikdo není dokonalý i to, že nezvedá telefony všem dosavadním manažerům a producentům, není chyba vlivu okolí. Ale že vznikla přímo v její hlavě! „Je mi jí moc líto. Je mi z toho velký smutno. Nikdo jí nenašeptává. Ona se takhle nesmyslně ničí,“ řekl Pomeje.

Jirka je z chování Ivety dost nešťastný. Ode dne svatby se snažil být zpěvačce velkou oporou, dokázal přežít veškeré její útoky a špatné nálady, přesto ho odkopla z minuty na minutu bez jediného vysvětlení. Teď jí své srdce vylévá v dopise na rozloučenou: „Když jsem si Tě před dvěma lety bral, šel jsem do toho se srdcem na dlani a s celou svojí láskou, jaké jsem schopen,“ píše v dopise pro Ivetu její stále ještě manžel Jiří Pomeje.

Pomeje odsuzuje její chování, neodsuzuje ji samotnou

„Nejsem zhrzený, byl to pro mě ale obrovský šok. Dáváme si francouzáky a po třech dnech mně máchá před čumákem žádostí o rozvod. Nechápu. Vím jediné, léta má nemocnou duši a potřebuje pomoc psychiatra či psychologa,“ je přesvědčen Pomeje.

Přesto, že Jirka chování své ženy odsuzuje, neodsuzuje ji samotnou. Stále ji miluje. „Nemohu ji přestat milovat. Jenom mě to strašně trápí. Nevím, jestli mám poprosit pána Boha, aby ji vyléčil. Pokud ale podstoupí nějakou kúru u psychiatra, velmi rád, když mě ještě bude chtít, se k ní vrátím,“ říká Pomeje s tím, že stejně tak se mu bude stýskat po Arturovi. „Mám ho velice rád, ale můj styk je podmíněný jeho maminkou, bohužel,“ dodal Pomeje.

POSLEDNÍ DOPIS MÉ ŽENĚ

Milá Iveto,

sice jsem si nepředstavoval, že Ti budu psát prostřednictvím médií, ale jinou možnost jsi mi nedala. Odřízla jsi mě od svého života tak rychle a s takovou razancí, že jsem se ani nestihl nadechnout, natož Ti něco říct. A tak se s Tebou loučím. Když jsem si Tě před dvěma lety bral, šel jsem do toho se srdcem na dlani a s celou svojí láskou, jaké jsem schopen. Chtěl jsem kolem Tebe udělat hráz, aby Ti už svět nemohl ubližovat, abych Tě ochránil od všeho zlého a dal Ti pocit, že jsi ta princezna, jejíž kostým Ti vždycky tolik slušel. Jenomže mi nedošlo, že láska sice dokáže hodně, ale nemocnou duši léčit neumí. Snažil jsem se ze všech sil, ale bohužel nejsem psycholog ani psychiatr, jsem jenom obyčejný chlap, který chodí světem se srdcem na dlani. A to někdy opravdu nestačí.

Nechci na Tebe házet špínu, ani není proč, prožil jsem s Tebou hodně pěkného. Nechci Ti nic vyčítat, také není proč. Ty za spoustu věcí vůbec nemůžeš. Může za to nějaký démon, který je uvnitř Tebe a ten Tě ponouká, abys neustále kolem sebe bořila všechno, co se druzí snaží vybudovat. Zbořila už jsi ve svém životě spoustu mostů, které si k Tobě druzí vystavěli, a já se bojím, že jednou už nebude co bořit.

Všechno na světě se dá léčit a choroby duše také. Ale je to na Tobě, protože musíš sama chtít, aby ses uzdravila, aby ses zase nadechla a všimla si, že na světě je docela hezky.

Když mě budeš někdy potřebovat, jsem tu a jsem vždycky ochotný podat Ti pomocnou ruku. A to platí také pro Artura, kterého mám velmi rád a stal se už navždy součástí mého života. I pro něho tady pořád budu, může přijít nebo zavolat kdykoliv.

Tvůj a Arturův Jirka

Fotogalerie
12 fotografií