V pořadí šestá studiová deska s názvem Circus vyjde 2. prosince, jen necelý rok po vydání předchozího alba Blackout. To sice sklidilo chválu kritiků, u posluchačů však příliš neuspělo. Na vině podle AP byly zpěvaččiny psychické problémy spojené se závislostí na alkoholu a drogách. Ty se pak projevily v jejím výstředním chování, kvůli němuž Spears ztratila práva na opatrovnictví svých dětí a které ji přivedly i do psychiatrické léčebny. Za těchto okolností se pochopitelně nemohla věnovat propagaci alba, z něhož se tak stal její nejméně úspěšný počin.

Nyní zažívá Britney šťastnější období, čehož důkazem jsou tři hudební ceny MTV za videoklip Piece of Me. Na slavnostním předávání ocenění 7. září se navíc představila fit a svěží, pravý opak neupraveného zjevu, jaký předvedla při ceremoniálu MTV minulý rok.

V poslední době se podle AP na zpěvaččině kariéře pozitivně projevil vliv jejího otce Jamese Spearse, který se rozhodnutím soudu ujal jako opatrovník kontroly nad jejím osobním a profesionálním životem. Spears rovněž urovnala spory o opatrovnictví svých dvou synů, kteří jí byli odebráni z péče a svěřeni exmanželovi Kevinu Federlineovi. Zpěvačka u soudu nedávno získal právo na jejich pravidelné návštěvy.

Mezi producenty nového CD Circus jsou i Nate "Danja" Hills a Max Martin, autor několika zpěvaččiných největších hitů, včetně Baby One More Time. První singl alba Circus nazvaný Womanizer se na rádiových vlnách údajně objeví již 22. září.