Dvacátý pátý ročník předávání MTV Video Music Awards se uskuteční v neděli v Los Angeles.

Loňské vystoupení někdejší popové princezny na předávání cen MTV bylo všeobecně hodnoceno jako propadák. Kritici pokus Spears o comeback po období osobních problémů hodnotili slovy jako "matná", "nepřipravená", "rozpačitá" a zpěvačka sklidila také posměch obecenstva za kostým striptérky.

Dva měsíce poté ale Spears vydala album Blackout, které sklidilo příznivé hodnocení hudebních kritiků. Krátce po uvedení na trh se velmi dobře prodávalo, ale celkově na předchozí komerční úspěchy Spearsové nenavázalo. Nyní zpěvačka připravuje další nahrávku.

Ačkoliv loni na předávání cen MTV předvedla Spears jedno z nejhorších vystoupení v historii těchto ocenění, letos se podle některých může stát jejich absolutní vítězkou. S písní Piece of Me, v níž si tropí posměch ze své pověsti královny bulvárních médií, je nominována na nejlepší videoklip roku a má i další dvě nominace.

Spears se o návrat na výsluní popmusic snaží už rok poté, co se několik let potýkala s osobními problémy, bojovala se závislostí na alkoholu a drogách. Kvůli nevázanému životu přišla o dva syny, kteří jí byli odebráni z péče a svěřeni jejímu exmanželovi Kevinovi Federlineovi.

(Britney to zkouší i jako herečka! Čtěte zde!)