V roce 2006 vydala vdova po frontmanovi kapely Nirvana Kurtu Cobainovi pod titulem Sprostá blondýna své deníky, ve kterých samu sebe vidí jako někdejší vulgární, ztřeštěnou, opilou a zfetovanou punkerku. V srpnu 2022 dokončila po téměř deseti letech psaní svých pamětí s názvem The Girl with the Most Cake (Dívka s největším dortem).

Rodačka ze San Franciska (vlastním jménem Courtney Michelle Harrisonová) na sebe výrazněji upozornila na počátku 90. let coby zpěvačka alternativní kapely Hole, s níž natočila čtyři studiová alba. Prosadila se i jako herečka, za ztvárnění manželky pornografického magnáta ve filmu Miloše Formana Lid versus Larry Flint si dokonce vysloužila nominaci na Zlatý glóbus. Zahrála si i v následujícím Formanově filmu Muž na Měsíci.

Loni byla obsazena do životopisného filmu Assassination o atentátu na Johna F. Kennedyho, který má režírovat David Mamet a v němž má hrát i Viggo Mortensen, Shia LaBeouf, Al Pacino a John Travolta.

Courtney Love je matkou dcery Francis Bean, která se jí a Cobainovi narodila v roce 1992. Cobain se v dubnu 1994 ve svých 27 letech zastřelil.

Video
Video se připravuje ...

KURT COBAIN Videohub

Fotogalerie
30 fotografií