Radost z narození dítěte zkalil v případě zpěváka Mylese Stephensona fakt, že děťátko nepřišlo na svět zcela v pořádku. Chlapeček prý prodělal mozkovou mrtvici! Lékaři však nedokázali určit, zda k ní došlo před narozením, během porodu či krátce po něm... Talentovaný hudebník a jeho manželka si v prvních šesti měsících života svého syna všimli, že dlaň jeho pravé ruky je neustále sevřená v pěst.

„Jako novopečení rodiče jsme tomu nepřikládali příliš velkou váhu. Zejména proto, že při jeho vývojových kontrolách nám bylo řečeno, že z něj bude levák. Pak se asi ve 12 měsících začal zvedat a dalších 6 měsíců mu trvalo, než udělal své první krůčky. Když začal chodit, zjistili jsme, že za sebou tahá pravou nožičku...“ popisoval na sociální síti Myles. A to je - samozřejmě - vylekalo.

Znepokojený tatínek s maminkou proto navštívili lékaře, aby zjistili, co a jak. „Nebyli jsme připraveni na to, co nám lékaři sdělili. Po několika vyšetřeních a magnetické rezonanci se ukázalo, že levá strana mozku našeho syna je poškozená a ovlivňuje končetiny na pravé straně těla. Bylo nám sděleno, že dříve utrpěl cévní mozkovou příhodu,“ pokračoval hudebník ve svém vyznání. Dítku byla diagnostikována hemiplegická mozková obrna.

Rodiče maličkého Shiloha nejsou ani tak zdrceni tím, že se v budoucnu nebude věnovat nějaké výjimečné kariéře, nebude z něj další Ronaldo nebo Messi“,  ale především tím, že bude výrazně omezen ve svých každodenních činnostech.

„Bolí nás myšlenka, že pro něj bude obtížné třeba zavázat si tkaničky, natočit špagety na vidličku nebo si hrát s kamarády. Tyhle drobnosti,“ stýská si Myles. Pro kloučka je prý ale velkou výhodou, že neví, jaké to je, mít plnou kontrolu nad pravou stranou těla, nezná to jinak. 

Video
délka: 01:39.27
Video se připravuje ...

Mrtvici prodělal i bavič Petr Novotný: V lednu 2017 málem umřel! Co o jeho zdravotním stavu prozradil syn Pavel? Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Postupně přichází na to, jak dělat věci po svém, a přestože poškození mozku nelze zvrátit, jeho rodiče dělají vše, co je v jejich silách, aby posílili jeho končetiny. „Shiloh udělal velký pokrok a jsme hrdí na to, že přijímá výzvy, o kterých ani neví, že existují!“ dodal milující otec s tím, že synův zdravotní stav odtajnil právě proto, aby zvýšil povědomí o této nemoci. „Čím dříve to u dítěte zjistíte, tím lepší to bude z dlouhodobého hlediska,“ zdůraznil statečný Myles s odkazem na vlastní smutnou zkušenost.

Fotogalerie
36 fotografií