Před dlouhými 16 lety zazářila Vierka Berkyová v SuperStar. Po své výhře ve zmíněném televizním projektu však svůj talent a pěvecké kvality až tak nerozvíjela, z mediálního světa se stáhla a odešla do zahraničí. Nijak se netají faktem, že je členkou jistého náboženského spolku, který však mnohem více připomíná jakousi sektu. A patří do ní i herečka Mary Bartalosová, která před pár dny na internetu odsoudila homosexuální páry a sama sebe pasovala do role „motivátora k životu s Bohem“

„Uplynulo 5 let, odkdy se ze mě stal nový člověk a těchto 5 let se vůbec nedá srovnat s těmi 23 lety před nimi. Pokud si někdo myslí, že život bez Boha je o dost lepší, zaručeně pravý život s Bohem ještě nezažil. Je to podle mě to nejvzrušivější, co člověk může na zemi zažít. A ráda vám to budu svými malými životními svědectvími dokazovat,“ slibovala na instagramu Mary s tím, že své zbývající příznivce chce nyní učit k víře.

Její nedávná vyjádření, zahrnující radikální názory, že členové LGBTI+ komunity nejsou hodni boží lásky a budou zatraceni, pobouřila mnoho lidí, a to i z řad známých osobností. Nyní se prostřednictvím sociální sítě přihlásila o slovo i bývalá superstaristka, která se Mary a jejích názorů veřejně zastala. „Mary, jsem na tebe hrdá. Nenech se znechutit a také se nenech znejistit ve svých vyjádřeních,“ vzkázala jí Vierka skrze facebook. 

„I já stojím za tradiční rodinou a za tradičními hodnotami a plně věřím v boží slovo a všemu, co je napsáno v božím slově,“ zdůraznila zpěvačka. „Vím, že na Slovensku nejsou moc rozšířená a populární letničně-charismatická hnutí nebo církve, ale já osobně vám mohu říci, že bydlím dlouhodobě v zahraničí a přesně takové církve jsou zde plně akceptovány a také jsou přínosem pro všechny lidi,“ dodala Vierka, jež se nijak netají svou příslušností ke křesťanskému společenství Milost.

Video
Video se připravuje ...

Lejla Abbasová prozradila své největší tajemství! Už patnáct let je v sektě! videohub

To přitom není registrovanou církví, přestože o to opakovaně žádalo. Činnost této organizace je prý v rozporu se zásadami lidskosti a snášenlivosti, s ochranou zdraví občanů a také jsou jí ohrožena občanská práva. Dochází tam k psychologickém nátlaku a všechny takové případy, které „prosákly“ na veřejnost, Milost vnímá jako ojedinělá selhání, nadsázky či pokusy o diskreditaci. Netransparentní je i financování organizace svými ovečkami - kněží je totiž motivují, že čím více církvi dají, tím více od Boha ještě v tomto životě dostanou...

Fotogalerie
38 fotografií