Rozvod jednoho z nejbohatších mužů planety po čtyřiceti letech zdánlivě šťastného manželství šokoval celý New York. Ještě překvapivější pak byla jeho příčina – paní Englanderová se totiž zamilovala do jiné ženy. 

Nechce platit

Caryl Englanderová (68) beznadějně propadla kouzlu o 13 let mladší švýcarské galeristky Dominique Lévyové (55) a manželovi dala navždy sbohem. Tomu teď nezůstalo jen zlomené srdce, ale i o poznání lehčí peněženka.

Podle zdrojů newyorského webu Page Six obě ženy tvrdí, že je miliardář doslova terorizoval, aby docílil toho, že se rozejdou. Caryl údajně v roce 2020 donutil podepsat „post-manželskou smlouvu“, ve které se zřekla několika miliard dolarů, které jí právně náležely. Před Nejvyšším soudem v New Yorku navíc shodně vypověděly, že Englander svou manželku opakovaně podváděl. 

Manželku dovedl na pokraj kolapsu

„Začal obě ženy terorizovat, aby svůj vztah ukončily. Věřil, že se mu podaří Caryl zastrašit, aby se k němu vrátila,“ stojí ve spise. Důkazem má být fakt, že se ženy již v minulosti svěřily mnoha lidem ve svém okolí. Englander se měl dokonce pokusit zničit Dominique reputaci i kariéru a svou ženu kvůli románku slovně napadal i před dětmi. Šikana měla být tak silná, že Caryl skoro nejedla a nespala.

„Soustavně zastrašoval Caryl, aby podepsala řadu smluv a finančních dokumentů – což vyvrcholilo manželskou smlouvou z listopadu 2020 – která ji připravila o její podíl na miliardách dolarů manželského majetku, který pár společně vybudoval a nashromáždil během více než čtyř desetiletí manželství,“ uvedla žaloba miliardářovy manželky. 

Tajná miliardová dohoda

Nakonec se manželé potichoučku domluvili. Englander musí své manželce vyplatit přes 1 miliardu dolarů, tedy více než 22 miliard českých korun. A to už je solidní základ do nové životní kapitoly. Pro jednoho z nejbohatších lidí na světě jde ovšem v podstatě jen o drobné. 

Video
Video se připravuje ...

Medailonky českých miliardářů: Zdeněk Bakala Videohub E15

Fotogalerie
17 fotografií