Na instagramu nebyl Viktor Vincze aktivní dlouhých sedm měsíců, manžel Adely Banášové měl totiž na práci něco mnohem důležitějšího a hlavně i zajímavějšího. Učil se totiž teorii, aby se mohl stát dopravním pilotem. A podle jeho popisu je takové studium skutečně náročné.

„Koule na noze, kterou si tam člověk připnul dobrovolně. Ti, kteří to absolvovali, umí pochopit moje pocity. 13 šílených předmětů, tisíce otázek, zákeřnost formulací, navíc v angličtině… je to ta nejtěžší věc, jakou jsem kdy v životě studoval, dnes jsem ji na Dopravním úřadě pokořil poslední třináctou zkouškou,“ pochlubil se svým sledujícím.

 „Nemůžu zatím řídit boeingy, možná ani nikdy nebudu, ale bez těchto zkoušek bych na ně nikdy nemohl ani pomyslet,“ dodal.

Radostné chvíle mu ovšem pokazila ztráta kamaráda. „Cítím obrovskou úlevu, zároveň je to ale vítězství s trpkou příchutí. Studiem mě totiž provázel jeden z nejzkušenějších instruktorů a pilotů, muž, který mě zkoušel při získání licence soukromého pilota. Kamarád Majo Oravec tragicky zahynul předevčírem u Trenčína,“ posteskl si s tím, že právě jemu by směřovala jedna z prvních zpráv, kde by se chlubil složením zkoušky, a tak alespoň symbolicky mu svůj úspěch věnoval.

Video
Video se připravuje ...

Banášová: Žádost o ruku mě zaskočila! A vlastně proč ne... David Turek

Fotogalerie
34 fotografií