Zprávu o úmrtí Richarda Belzera přinesl jeho bratranec Henry Winkler na sociální síti. Přesná příčina jeho skonu nebyla uvedena, hovoří se o respiračních potížích a problémech s oběhovým systémem. Podle webu Variety.com zemřel herec už v neděli ve francouzském městě Beaulieu-sur-Mer.

Jeho smrt kromě rodiny velmi zasáhla i jeho herecké kolegy z oblíbeného seriálu. „Jeho John Munch je jednou z ikonických postav televize,“ uvedl Dick Wolf, scénárista a seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti. „Richard vnesl do všech našich životů humor a radost,“ dodal s tím, že byl skutečným profesionálem, který bude všem moc chybět. Se svou legendární seriálovou postavou se rozloučil po dlouhých 23 letech, kdy se rozhodl odejít do důchodu.

Kromě oblíbené kriminálky si zahrál i v seriálu Akta X, Superman nebo Zločin v ulicích. Zahrál si i ve filmu Miloše Formana Muž na Měsíci.

Belzer se narodil 4.srpna 1944 v americkém státě Connecticut. Měl za sebou dvě nevydařená manželství. Jeho třetí svatba s Harlee McBrideovou proběhla v roce 1985.

Video
Video se připravuje ...

Úmrtí 2022: Kdo ze slavných nás tento rok opustil? Videohub

Fotogalerie
13 fotografií