Baldwin byl v lednu obžalován z neúmyslného zabití společně s Hannah Gutierrezovou-Reedovou, která pro produkci westernu Rust připravovala zbraně. Dvojice je stíhaná za incident, při kterém Baldwin vypálil ostrý náboj, ačkoli se na natáčení měly používat pouze náboje slepé. Kulka tehdy zasáhla 42letou Halynu Hutchinsovou, která v nemocnici zranění podlehla.

Prokurátoři v obžalobě uvedli, že Baldwin i Gutierrezová-Reedová nedodržovali bezpečnostní standardy, a do své obžaloby původně zahrnuli prvek, který výrazně navýšil možnou trestní sazbu. V pátek ovšem obžalobu upravili poté, co Baldwinovi právníci přišli s námitkou, že zpřísněné obvinění vycházelo ze státního předpisu schváleného až po smrtelném incidentu, který se odehrál na ranči Bonanza Creek u města Santa Fe.

Mluvčí prokuratury uvedla, že obžaloba vypustila uvedený prvek ve snaze vyhnout se dalším „rušivým krokům v podání pana Baldwina a jeho právníků“. Podle NYT se upravená obžaloba týká i Gutierrezové-Reedové.

Obhájci obou obžalovaných trvají na nevině svých klientů. Baldwin tvrdí, že když v osudný den dostal do ruky zbraň, bylo mu řečeno, že není nebezpečná. V rozhovoru na konci roku 2021 uvedl, že se za smrt Hutchinsové necítí zodpovědný, rodina kameramanky ovšem o několik týdnů později jej i producenty filmu Rust zažalovala. Dvě strany loni na podzim dospěly k dohodě o stažení žaloby.

Video
délka: 00:56.40
Video se připravuje ...

Alec Baldwin zabil kameramanku (†42) a postřelil režiséra: Slzy při výslechu! reuters

Fotogalerie
67 fotografií