Když se slavný komediální herec Bill Murray vrátil před kameru a přislíbil spolupráci na snímku Being Mortal, zaradovala se spousta fanoušků po celém světě. Nadšení ale netrvalo dlouho... Filmová adaptace knihy Atula Gawandeho byla hotova teprve z poloviny, když natáčení muselo letos v dubnu náhle skončit. Bill Murray byl obviněn z „nevhodného chování“ na place a celý incident se začal vyšetřovat. 

Více informací dlouho nebylo k dispozici. Server Puck News ovšem nyní zveřejnil obsáhlou reportáž, která detaily z případu poprvé odhaluje. A Murray z nich vůbec nevychází dobře...

Zaklekl kolegyni

Terčem hercova nepřípustného chování měla být nejmenovaná výrazně mladší kolegyně. Murray ji měl obkročit, přitisknout k posteli a pokusit se ji líbat – oba dva měli ale na obličeji kvůli covidu-19 roušky. Podle Puck News byla žena jeho chováním zděšená a vyhodnotila ho jako ryze sexuální. 

Následně podala oficiální stížnost a připojil se k ní i další zaměstnanec, který byl svědkem incidentu. Rozjelo se vyšetřování a produkční společnost Searchlight Pictures natáčení nakonec pozastavila na neurčito. To samozřejmě vůbec nepotěšilo režiséra filmu Azize Ansariho (39) – jedná se totiž o jeho režijní debut. Americký komik, herec, spisovatel a filmař Ansari má na svém kontě několik cen za herectví i psaní včetně dvou cen Emmy a Zlatého glóbu, do snímku Being Mortal tak byly vkládány velké naděje. 

Milionová dohoda

Nová zpráva naznačuje, že poškozená a Murray dosáhli dohody, ve které jí herec údajně zaplatil asi 100 tisíc dolarů (přes 2,5 milionu korun), ona souhlasila s mlčenlivostí a se vzdáním se jakýchkoli právních nároků vůči producentům Being Mortal, včetně společnosti Searchlight a jejího vlastníka, společnosti Disney.

Nepochopený vtip

Dvaasedmdesátiletý Murray již v dubnu přiznal, že produkci zastavilo právě jeho chování. V rozhovoru pro CNBC Murray popsal incident jako „nesoulad názorů“, ale odmítl uvést podrobnosti.

„Udělal jsem něco, co jsem považoval za vtipné, ale nebylo to tak bráno,“ řekl. „Filmové studio chtělo udělat správnou věc, takže to chtělo všechno zkontrolovat, prozkoumat, a tak zastavilo produkci,“ vysvětloval Murray na jaře. 

Nejde o první škraloup

Budoucnost filmu je zatím stále nejistá. Jednou z variant je úplně zrušení natáčení nebo přetočení snímku s jiným hercem, jak už se v minulosti stalo několikrát. 

Nejedná se přitom o první podobné nařčení, kde má Bill Murray na triku. O tom, že je jeho jednání nekorektní, již v minulosti hovořila například herečka Geena Davisová (66). 

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Feriho kauza pomohla univerzitám. Studenti více hlásí sexuální obtěžování Jiří Marek, Elmer Carvalho

Fotogalerie
31 fotografií