Vesmírný skafandr, který měla na sobě rocková legenda, tedy dnes již bohužel zesnulý zpěvák David Bowie, ve videoklipu k písni Ashes To Ashes, jde do prodeje! Dražit se bude na aukci zábavních memorabilií začátkem listopadu prostřednictvím online aukce. Vyvolávací cena je pořádně vysoká - začíná se totiž na 80 tisících liber (2 miliony a 244 tisíc českých korun).

Slavný muzikant, jenž v roce 2016 zemřel pouhé dva dny po svých 69. narozeninách, když podlehl zákeřné rakovině, tento speciální oblek nosil ve scéně, kdy se převtělil do svého alter ega - astronauta majora Toma. To byl odkaz na jeho hit let sedmdesátých, Space Oddity. Speciální vesmírný outfit Bowieho, jenž jde do dražby, pochází ze sbírky hudebníka jménem Gideon Wagner. Ten s Bowiem sdílel manažera.

Video
délka: 01:00.72
Video se připravuje ...

Vzpomínka na Davida Bowieho (†69): Umělec vytvořil jeho legendární blesk na obličeji Nathan Wyburn

Ashes To Ashes byl mimochodem první singl z Bowieho alba Scary Monsters a Super Creeps z roku 1980. Bowie se podílel na režii tohoto videoklipu, jenž je dodnes považován za jedno z nejikoničtějších videí počátku 80. let. Rovněž prý zůstává i jedním z nejdražších, jaká kdy byla vyrobena, přestože nahlíženo na ně dnešní optikou se to může zdát poměrně dost neuvěřitelné...

Fotogalerie
50 fotografií